2024. április 23., kedd

Hatalmas verés Dončićéktól

Negyven ponttal, 132:92-re verte saját pályáján a második negyedtől valódi összeomlást produkáló Portlandet a Dallas. A TrailBlazers utoljára 44:43-ra vezetett, de a hosszú pihenőben már egyértelműen Luka Dončićéknak állt a zászló, a második félidőben a Portlandnek pocsékul ment a dobás, miközben a Mavericks folyamatosan termelt. Az elvileg vezérhármasnak számító Lillard–McCollum–Anthony trió együttesen egy triplát sem dobott (0/16), és összesen 38 pontig jutott, míg Dončić – 8/9-cel triplázva – egymaga 37-et…

A Denver a második félidőben beinduló Jokić (29-10-10) vezetésével sem tudta legyűrni a New Orleanst (108:113), a zombori a hajrában dobást hibázott az egyenlítésért. Aleksej Pokuševski (9-9 pont és lepattanó, 2-2 assziszt és labdaszerzés) elsőéveshez képest tisztességes partit nyújtott az Oklahoma houstoni győzelmén (112:114), a Rockets sorozatban huszadszor kapott ki. A bostoni Jaylen Brown az Orlando ellen 10 beszórt triplával hívta fel magára a figyelmet.

NBA, alapszakasz: Miami–Indiana 98:89, h. u. 106:109, Houston–Oklahoma 112:114, Denver–New Orleans 108:113, Boston–Orlando 112:96, Brooklyn–Washington 113:106, Cleveland–Toronto 116:105, Detroit–Chicago 86:100, New York–Philadelphia 88:88, h. u. 100:101, Phoenix–LA Lakers 111:94, Portland–Dallas 92:132.

ABA-LIGA

Podgoricáé a derbi

Sima Budućnost-győzelem született a legutóbbi lejátszott – vagyis két évvel ezelőtti – ABA-ligás döntős csapatok mérkőzésén, a podgoricaiak 83:63-ra verték vasárnap este a Crvena zvezdát. A hazaiak pazar rajtot vettek, 24:12-re hozták le az első negyedet, és bár a belgrádiak a nagyszünetig nagyobb hátrányt már nem szedtek össze (43:32), a pihenő utáni periódusban ismét a Budućnostról szólt a játék. A házigazda közelről és távolról is remekül dobott, és sokszor állhatott a büntetővonalra is. 67:46-ról már esély sem volt a fordításra, sőt, az egy pillanatban meglévő 74:46-os állás után a húsz pontos vereségért is meg kellett harcolni a szerb félnek.

ABA-liga, a 22. fordulóban: Budućnost–Crvena zvezda 83:63. Az élcsoport: Mornar 39, Igokea (-1) 38, Crvena zvezda (-2) és Budućnost (-2) 37, Cedevita Olimpija (-2) és Mega 36 pont stb.