VÍZILABDA

A Spartacus nyerte meg a bácskai rangadót

A hazai felnőtt női vízilabdaliga 4. fordulójában a Spartacus megszerezte első pontjait az idei kiírásban. Petar Kopunović tanítványai már előző fordulóban is remekül játszottak, akkor alaposan megszorongatták a jóval esélyesebbnek vélt Taš 2000 gárdáját, szombaton pedig a Zenta Yordo ellen megszerezték első győzelmüket is. A vajdasági rangadó kiélezett csatát hozott, az első félidőben egyik csapat sem tudott ellépni. A harmadik negyedben a Tisza-partiak Belec Lea és Tóth Ágnes révén magukhoz ragadták az irányítást, és háromgólos előnyt szereztek (10:7), az utolsó nyolc perc azonban egyértelmű szabadkai fölényt hozott. Ivana Tokić és Kozla Lilien megmozdulásainak köszönhetően a hazaiak előbb egyenlítettek, majd 7 másodperccel a lefújást megelőzően egy büntető révén a vezetést is átvették, ami egyben a győzelmüket is jelentette. A forduló meglepetését egyértelműen a Crvena zvezda–Vojvodina összecsapás szolgáltatta, ahol a székvárosiak ugyan toronymagas esélyesnek számítottak, ennek ellenére alulmaradtak a belgrádiakkal szemben.

Női I. liga, 4. forduló: Crvena zvezda–Vojvodina 10:9, Palilula–Taš 2000 19:5, Spartacus–Zenta Yordo 12:11, Valis–Vračar 13:13. Az állás: Vojvodina, Taš 2000, Palilua és C. zvezda 9, Zenta Yordo 6, Spartacus 3, Vračar 1, Valis 1 pont.

Szuperliga, 10. forduló: Novi Beograd–Banjica 20:4, Stari grad–Nais 14:14, Vojvodina–Zemun 11:7. Az élcsoport: Novi Beograd 28, Radnički 24, Crvena zvezda 22 pont stb.

I. A liga, 8. forduló: Taš–Valjevo 15:18, Proleter–Valis 10:8, Rasina–NBG Vukovi 12:15, Palilula–Beograd 3:15. Az élcsoport: Proleter 24, Valis 18, Taš és Valjevo 15 pont stb.

I. B liga, 10. forduló: Sava–Mladost 6:7, Banjaluka–Vračar 9:10, Goč–TENT 4:10, Singidunum–Becse 18:7, Dorćol–ŽAK 11:7. Az élcsoport: Mladost 30, TENT 25, Dorćol 22 pont stb