Györe olasszal kezd

Három héttel a melbourne-i meccse után újra pályára lép a zentai Györe László. Buenos Airesben Györe az olasz Marco Cecchinatóval kezd, akivel 1:1 a mérlege, s akit az ősszel a szardíniai döntőben vert, megszerezve azzal pályafutása második serlegét. Ugyanott Miomir Kecmanović 4. kiemeltként erőnyerő a rajton, a 2. fordulóban pedig a Carballes–Monteiro meccs győztesét várja. A negyeddöntőben lehetséges a szerbiaiak rangadója.

Nem volt szerencséje a rotterdami sorsoláson Dušan Lajovićnak. Az ópázovai a ranglistán 3. Danyiil Medvegyevet kapta ellenfeléül. Krajinović nem indul Hollandiában, a zombori az utolsó pillanatban visszalépett, Fucsovics Márton pedig ugyanott a selejtezőben indult, és két győzelemmel jutott a táblára. A magyar lehetséges ellenfelei Rubljov, Opelka, Baszilasvili és Humbert.

Lyonban a női tornán Babos Tímea az orosz Varvara Gracsevát, Nina Stojanović pedig a román Sorana Cirsteát kapta a sorsoláson, és egyikük sem esélyes a továbbjutásra. A selejtezőben Olga Danilović és Natalija Kostić indult, de mindkét lány súlyos vereséget szenvedett.

Świątek és Bencic az adaelaide-i torna döntőjének díjkiosztásán (Fotó: Beta/AP)

Szingapúrban a 21 éves ausztrál Alex Popyrin az első ATP-trófeáját szerezte, míg Adelaide-ben a lengyel Iga Świątek másodszor lett tornagyőztes.

MONTPELLIER. – A férfitorna negyeddöntőjében: Bautista–Humbert 6:3, 6:3, Goffin–Sonego 6:4, 6:4, Geraszimov–Davidovich 4:6, 6:4, 7:5, Gojowczyk–Novak 6:4, 6:1. Elődöntő: Bautista–Gojowczyk 7:5, 6:1, Goffin–Geraszimov 6:4, 2:6, 6:4.
CÓRDOBA. – A férfitorna negyeddöntőjében: Cerundolo–Montaeiro 6:2, 2:6, 6:3, Coria–Paire 6:3, 6:2, Bagnis–Kovalik 6:1, 6:2, Ramos–Schwartzman 6:1, 4:6, 6:3. Elődöntő: Cerundolo–Coria 6:4, 4:6, 6:2, Ramos–Bagnis 7:5, 5:7, 6:3.
SZINGAPÚR. – A férfitorna negyeddöntőjében: Bublik–Nisioka 6:3, 6:2. Elődöntő: Popyrin–Čilić 7:6, 7:6, Bublik–Albot 2:6, 6:3, 6:4. Döntő: Popyrin–Bublik 4:6, 6:0, 6:2.
ROTTERDAM. – A férfitorna selejtezőjének 1. fordulójában: Fucsovics–Rinderknech 6:2, 6:4. A tábláért: Fucsovics–Herbert 6:4, 6:3.
ADELAIDE. – A női torna döntőjében: Świątek–Bencic 6:2, 6:2.
LYON. – A női torna selejtezőjének 1. fordulójában: Frech–Danilovic 6:1, 6:1, Küng–Kostic 6:0, 6:0.
GRAN CANARIA. – A challenger negyeddöntőjében: Milojević–Pellegrino 4:6, 6:1, 6:4. Elődöntő: Couacaud–Milojević 6:2, 6:2.