Hardenék hatalmas fordítása

A szezon legnagyobb feltámadását mutatta be a Brooklyn Phoenixben, a Nets parádés utolsó percek után 128:124 arányban diadalmaskodott. A házigazda Suns már az első negyedben szép előnyt épített ki (33:22), egy perccel a nagyszünet előtt pedig már 24 pont volt a felek között (73:49), ekkor úgy tűnt, a teljes második félidő puszta formalitás lesz. A csapatok 75:54-gyel vonultak pihenőre, amiből James Hardenék a harmadik periódusban tovább tudtak faragni (100:88). Kevesebb mint 3 perc volt hátra a találkozóból, amikor Chris Paul hármasa 124:116-os vezetéshez juttatta a Phoenixet – ám mint kiderült, ez volt az utolsó hazai kosár. A Nets védelme a továbbiakban egyetlen pontot sem engedélyezett a Sunsnak, néhány kulcsfontosságú kosárral pedig a vendégek az utolsó percen belül átvették az irányítást. A fordító triplát maga Harden vágta be nyolc méterről (124:126), és a sikert megpecsételő büntetőket is ő küldte a helyükre.

A számos sérülttel felálló Denvernek túl nagy falat volt a Boston (112:99), Nikola Jokić (43) ismét nagyot alakított, de a Nuggets az utolsó 12 játékrészben már nem reménykedhetett a győzelemben. A múlt szezonban alapszakaszgyőztes Milwaukee kisebb meglepetésre sorozatban negyedik vereségét könyvelte el a Toronto ellen (113:124), Giannis Antetokounmpo (34-10-8, 5 labdaszerzés, 2 blokk) kiváló támadó- és védőteljesítménye ellenére. A bajnoki címvédő Lakers Minneapolisban húzta be a kötelezőt (104:112) úgy, hogy LeBron Jamesék (30) nem számíthattak Anthony Davisre, aki, mint kiderült, Achilles-ín-húzódást szenvedett néhány napja a Denver ellen. Zion Williamson folytatja szárnyalását a New Orleansnél. A Pelicans nagy verést adott Memphisben a Grizzliesnek (113:144), a másodéves pedig 81 százalékos dobóhatékonysággal (13/16) jutott el 31 pontig.

NBA, alapszakasz: Boston–Denver 112:99, Memphis–New Orleans 113:144, Milwaukee–Toronto 113:124, Minnesota–LA Lakers 104:112, Oklahoma–Portland 104:115, Phoenix–Brooklyn 124:128.