Houstoni álomkezdés

Nem kevesebb, mint 11 triplát vágott be a Houston együttese az oklahomai vendégszereplésének első negyedében, amivel a Rockets beállította az egy periódus alatt beszórt triplák csapatszintű rekordját (korábban a Cleveland és a Milwaukee volt ennyire képes). A Houston a brutális, 48:24-re megnyert első negyeddel idejekorán bebiztosította a győzelmet (106:136), a legjobb Eric Gordonon (25) kívül további hatan értek el legalább 11 pontot. A Rockets 53,8 százalékos eredményességgel (28/52) összesen 28 hárompontost küldött a helyére, amivel a Milwaukee decemberi rekordját (29) is megközelítette. A csapat egyébként sorozatban hat győzelemnél tart – az összeset James Harden távozása óta aratta…

A Dallas másfél másodperccel az órán bekapott Devin Booker-triplával vérzett el (108:109) a Phoenixszel szemben, bár Luka Dončić is felemelhetett egy távolit még a győzelemért. A meccsen Chris Paul (34-9-9) játszotta a legnagyobbat. A Denver Detroit elleni ütközetét a kezdés előtti utolsó pillanatokban halasztották el, miután az egyik Pistons-játékosról kiderült, hogy koronavírusos személlyel érintkezett.

NBA, alapszakasz: Atlanta–LA Lakers 99:107, Miami–Charlotte 113:113, h. u. 121:129, Chicago–New York 110:102, Cleveland–Minnesota 100:98, Milwaukee–Portland 134:106, New Orleans–Sacramento 109:118, Oklahoma–Houston 106:136, Dallas–Phoenix 108:109, San Antonio–Memphis 102:133.

ABA-LIGA

A regionális ligában könnyebb

Az ABA-ligában 92:85-re verte a Crvena zvezda a Megát, az Euroligában szenvedő belgrádi gárda így 12/2-re javította győzelmi mutatóját a bajnokságban.

ABA-liga, a 17. fordulóban: Cibona–Krka 78:69, Crvena zvezda–Mega 92:85, Igokea–Split 87:68. Az élcsoport: Mornar (–1) és Igokea (–1) 29, Mega 28, Cedevita Olimpija (–2) és Budućnost (–2) 27, Crvena zvezda (–3) 26 pont stb.