A Pool újra dobogón

A Premier League-ben bajnoki címvédő Liverpool együttese 3:1-re győzött a West Ham vendégeként. Jürgen Klopp tanítványai gól nélküli első félidő után Szalah révén szerezték meg a vezetést, aki tökéletes szóló után talált be. A vendégek előnyét is az egyiptomi duplázta meg, amikor Shaquiri beadására érkezett (68.) tökéletesen. A Pool győzelmét Wijnaldum biztosította be a találkozó hajrájában (84.). A West Hamnek a hátralévő időben Dawson bombája révén sikerült megszereznie a becsületgólt. A Liverpool a hétvégén Leeds ellen botló Leicestert megelőzve ismét a PL dobogóján van.

Franciaországban az éllovas Lille hozta a kötelezőt a Dijon ellen, a Bundesligában pedig a Wolfsburg a Freiburg legyőzésével tartja előkelő harmadik helyét. Spanyolországban az Aléti és a Barcelona is bezsebelte a három pontot – a piros-fehér madridiak továbbra is simán vezetnek. A Serie A-ban a felfelé törekvő Napoli és Roma aratott fontos győzelmet.

Angol bajnokság, a 21. fordulóban: West Ham–Liverpool 1:3, Brighton–Tottenham 1:0. Az élcsoport: Manchester City (–1) 44, Manchester United 41, Liverpool 40 pont stb. Francia bajnokság, a 22. fordulóban: Lille–Dijon 1:0, Nantes–Monaco 1:2. Az élcsoport: Lille 48, Lyon 46, PSG 45 pont stb. Német bajnokság, a 19. fordulóban: Köln–Bielefeld 3:1, Wolfsburg–Freiburg 3:0. Az élcsoport: Bayern 45, Leipzig 38, Wolfsburg 35 pont stb. Olasz bajnokság, a 20. fordulóban: Napoli–Parma 2:0, Roma–Verona 3:1. Az élcsoport: Milan 46, Inter 44, Roma 40 pont stb. Spanyol bajnokság, a 21. fordulóban: Cádiz–Atlético 2:4, Granada–Celta Vigo 0:0, Barcelona–Athletic Bilbao 2:1. Az élcsoport: Atlético (–1) 50, Barcelona és Real Madrid 40 pont stb.