NBA

Jokić „második” karriercsúcsa

Parádés teljesítménnyel vitte a hátán Nikola Jokić a Denver együttesét, amely az NBA vasárnap esti nyugati rangadóján 128:117-re verte a Utaht, ezzel megszakítva a Jazz 11 meccses győzelmi sorozatát. A találkozó külön pikantériáját az biztosította, hogy az előző szezon playoffjában a Denver 1:3-ról fordította meg a két csapat párharcát. A Nuggets repülőrajtot vett a hazai parketten, és főleg makulátlan triplázásának (8/8!) köszönhetően 43:29-re hozta le ezt a 12 percet, ami külön fegyvertény annak fényében, hogy ekkor a vendégek is kiválóan dobták a hármast (6/8). Az első negyed hazai ponttermésének nem kevesebb, mint feléért maga a szerb felelt, aki 22-ig jutott csak ebben az időszakban… A Joker a nagyszünetben már 33-nál járt, a Denver pedig 79:54-nél, ami megalapozta a diadalt, a zombori társai (Will Barton 18, Jamal Murray 16 stb.) is magas szintet hoztak. A túloldalon Bojan Bogdanović tisztességesen próbálta felvenni a versenyt a „balkáni” csatában, a horvát végül 29-nél állt meg, de ez kevésnek bizonyult, a Jazz nagytüzelői közül sem Donovan Mitchell (13), sem Mike Conley (12) nem villogott, és a palánk alatt Rudy Gobert (12) is halvány volt. A Utah a harmadik negyed derekán járt legközelebb a felzárkózáshoz (99:91), de Mike Malone együttese visszavette az irányítást, és nyugalmas befejezést biztosított magának (128:117). A győztesnél a második félidőben némileg megnyugvó Jokić végül 4/4-es triplával, 17/26-os mezőnymutatóval és összesen 47 ponttal zárta az ütközetet, ami hajszálpontosan megfelel a tavaly januárban az Atlanta ellen beírt karriercsúcsának.

Heroikus, pontzuhatagos meccset nyert a keleten sereghajtó Washington, amely hazai parketten gyakorlatilag végig futott a Duranttel és Irvinggel fémjelzett – ezúttal Harden nélkül felálló – Brooklyn után, de egy 8:0-s futással zárva a meccset, az utolsó pillanatokban fordított (149:146). A Wizardsnál Westbrook a játéknap második legjobb egyéni termelését szállította 41 ponttal.

NBA, alapszakasz: New York–LA Clippers 115:129, Denver–Utah 128:117, Indiana–Philadelphia 110:119, Toronto–Orlando 115:102, Washington–Brooklyn 149:146, Minnesota–Cleveland 109:104.