Luther-napi rangadók

Tíz mérkőzést terveztek, de a Washington–Cleveland vírus miatti halasztása okán kilenc meccset játszottak le az NBA-ben a Martin Luther King-napon. Az egyik legizgalmasabb összecsapást Los Angelesben rendezték, ahol a bajnoki címvédő Lakers az utolsó percekben beütő rövidzárlat (108:101-ről 108:112) miatt kapott ki (113:115) a Steph Curry (26) vezette Golden State-től.

Brooklynban Kevin Durant (30) triplája döntötte el (125:123) a találkozót a Nets és a Milwaukee keleti rangadóján, a két legjobb, James Harden, illetve Giannis Antetokounmpo egyaránt 34 pontig jutott. A Toronto bemutatta, hogyan kell hatástalanítani Luka Dončićot, elsősorban OG Anunoby és Stanley Johnson defenzív játékával a Raptors 15 ponton tartotta a szlovént, és simán nyert (116:93).

NBA, alapszakasz: New York–Orlando 91:84, Atlanta–Minnesota 108:97, Portland–San Antonio 104:125, Memphis–Phoenix 108:104, Brooklyn–Milwaukee 125:123, Toronto–Dallas 116:93, Chicago–Houston 125:120, Miami–Detroit 113:107, LA Lakers–Golden State 113:115.

EURÓPAI POROND

A szezon meglepetése

Az idény legnagyobb diadalát aratta hétfő este az Euroligában a Crvena zvezda, amely a 19. fordulóból elhalasztott mérkőzésen Madridban gyűrte le a Realt. A piros-fehérek a teljes második félidőben vezettek a spanyol gigász parkettjén, és bár a házigazda az utolsó percen belül 73:78-ról még visszajött a meccsbe (77:78), a Zvezda megőrizte az értékes győzelmet (77:79).

A női Euroliga D csoportjában a Sopron ötből ötödik meccsét húzta be a francia Bourges ellen.

Euroliga, pótlás a 19. fordulóból: Real Madrid–Crvena zvezda 77:79. Az élcsoport (20 forduló után): CSZKA 30, Barcelona 28, Real Madrid 26 pont stb. Női Euroliga, D csoport: Sopron–Bourges 74:67. A sorrend: Sopron 10, Galatasaray (–2) és Landes (–2) 4, Bourges (–2) 3 pont.