Kiütés az Angyalok Városában

Ha valaki a Los Angeles Clippers–Dallas mérkőzés félidejénél kapcsolta be a televíziót, egy ideig biztosan azt gondolta, hogy rosszul lát. Az eredményjelzőn ugyanis 77:27 állt – a tengerentúli rendszer szerint a vendégek egészen brutális előnyét jelezve. A Staples Centerben játszott meccs első félideje a tökéletes példa volt arra, milyen, amikor az egyik csapatnak „semmi”, a másiknak „minden” bemegy. Luka Dončićék 60 százalékkal dobtak mezőnyből, míg a Clippers gyatra 25-tel, amire az sem elég magyarázat, hogy Paul George mellől hiányzott Kawhi Leonard, aki a Denver elleni meccsen csapattársától, Serge Ibakától véletlenül akkora könyököst kapott az arcára, hogy 8 öltéssel kellett összevarrni a sebet. A második félidőben állandósult a félszáz pont körüli különbség, George-éknak pedig a hajrában sem sikerült megúszniuk az egészen megalázó, 51 pontos vereséget (73:124) – sovány vigasz, hogy 57 is lehetett volna (63:120). A meccs legjobbja a 24 pontos Dončić volt.

A szlovén zseni és a ligaelit védő George egyik párharca a mérkőzésen (Fotó: Beta/AP)

NBA, alapszakasz: LA Clippers–Dallas 73:124, Charlotte–Brooklyn 106:104, New Orleans–San Antonio 98:95, Washington–Orlando 113:120, Cleveland–Philadelphia 118:94, New York–Philadelphia 130:110, Chicago–Golden State 128:129, Indiana–Boston 108:107, Sacramento–Phoenix 100:116, LA Lakers–Minnesota 127:91.

ABA-LIGA

A Zvezda újabb veresége

Komoly pofonba szaladt az Igokea otthonában a Crvena zvezda a regionális ABA-liga hétvégi fordulójában, a piros-fehérek végig hátrányban voltak, egy pillanatban 33 ponttal „égtek” (82:49), végül 20 ponttal kaptak ki (85:65) a bosnyák együttestől.

ABA-liga, a 12. fordulóban: FMP–Mega 77:77, h. u. 91:92, Igokea–Crvena zvezda 85:65, Cedevita Olimpija–Mornar 88:93, Budućnost–Krka 70:62, Borac–Split 90:69. Az élcsoport: Mega 21, Crvena zvezda (–1), Mornar (–1) és Igokea (–1) 20 pont stb. Szerb I. liga, a 15. fordulóban: Mladost (Z)–Vojvodina 85:75, Novi Pazar–Kolubara 92:76, Versec–Zlatibor 88:81, Sloboda–Pirot 80:66, Tamiš–Dynamic 89:89, h. u. 104:103, Napredak (A)–Dunav 101:89, OKK–Metalac 79:51. Az élcsoport: Vojvodina 25, Mladost 23, Novi Pazar 22 pont stb.