2024. április 24., szerda

Ismét a nagy leolvadás…

Sorrendben másodszor kapott ki komoly előnyről az Euroligában a Crvena zvezda, Saša Obradović csapata ezúttal hazai parketten hosszabbításban kapott ki a berlini Albától. A Zvezda még a negyedik negyedben is 14 ponttal vezetett egy pillanatban (64:50), de a németek több rohanással döntetlenre mentettek, az 5 perces hosszabbításban pedig kihasználták lendületüket, és már kényelmes különbséggel nyertek. A győztes legjobbja Maodo (21) volt, a Zvezdánál Jordan Loydugyanennyi pontig jutott.

Tét nélküli meccsen kapott ki a Partizan az Eurokupa 10. fordulójában a Bourg otthonában, a fekete-fehérek szoros végjátékban 73:71-re maradtak alul. A Partizan már korábban biztosította továbbjutását a Top 16 fázisba. A csoportban két, korábban elhalasztott találkozót kell még pótolni, de ezeknek legfeljebb a sorrendre lehet hatásuk.

A női Euroligában harmadik mérkőzését is behúzta a Sopron, ezúttal a Galatasaray ellen (69:66), így Gáspár Dávid együttese a csoportkör féltávjánál máris a negyeddöntő kapujában érezheti magát.

Euroliga, a 14. fordulóban: CSZKA–Efes 100:65, Fenerbahçe–Milano 71:79, Crvena zvezda–Alba 76:76, h. u. 84:90, Žalgiris–Baskonia 92:73, Panathinaikosz–Real Madrid 68:68, 2 h. u. 93:97. Az élcsoport: CSZKA 22, Barcelona (–1) 20, Bayern (–1) és Real Madrid 18 pont stb. Eurokupa, 10. forduló: Bahçeşehir–Venezia 108:74, Bourg–Partizan 73:71, Joventut–Unics 84:77. A sorrend: Joventut 7/2, Bourg 6/3, Unics 6/4, Partizan 5/4, Venezia 2/7, Bahçeşehir 2/8. Női Euroliga, 3. forduló, D csoport: Sopron–Galatasaray 69:66. A sorrend: Sopron 3/0, Landes 1/1, Bourges 0/2, Galatasaray 0/1.

Dudaszóval verték a Harcosokat

Három mérkőzést játszottak szerdára virradóra az NBA előszezonjában. A legjobb partija a játéknapon a Golden State-be csuklótörés után visszatérő Steph Currynek volt, aki három negyed játék alatt jutott el 5 tripláig és összesen 29 pontig. A Golden State azonban nem tudott nyerni a Sacramento otthonában, a Kings Kyle Guy triplájával a dudaszó pillanatában elorozta a győzelmet. Nemanja Bjelica 5 pontot írt be a Harcosok ellen.

NBA, előszezon: Philadelphia–Boston 108:99, Houston–San Antonio 112:98, Sacramento–Golden State 114:113.