A Real Madrid megfojtotta a Matracosokat

Erős kritika érte a manchesteri derbit – Hatalmas pofont kapott a Dortmund
A Real Madrid a pontrúgások során veszélyeztetett (Fotó: Beta/AP)

Zinédine Zidane azzal a taktikával győzedelmeskedett Diego Simeone ellen, amivel a királyi gárdát is meg lehetne állítani. A madridi városi derbin a Real Madrid tükörsima meccsen 2:0-val padlóra küldte az eddigi listavezetőt. A hazai pályán játszó címvédő gárda magas letámadással csírájában elfojtotta az Atléti kísérleteit, a pontrúgásokra és a kontrákra támaszkodva pedig 90 perc alatt annyi gólt akasztott városi riválisának hálójába, amennyit a csíkos mezesek az eddig 10 találkozójukon összesen kaptak. A 15. percben Casemiro fejesével került előnybe a hazai csapat. A második félidőben Carvajal lőtte telibe a kapufát, a játékszer végül Oblak hátáról pattant a kapuba. A Sevilla hullámzó teljesítménye miatt leszakadóban volt az élmezőnytől, ám a Getafe elleni minimális siker ismét lendített egyet az andalúzokon. Az eddig sereghajtó Huesca az Alavés vendéglátójaként könyvelte el szezonbeli első sikerét, s bár pontszámban ugyanannyi egységgel bír, mint az Osasuna, mégis elmozdult az utolsó helyről.

A Barcelona a szintén kiesőzónában tartózkodó Levantéval mérkőzött. Érdekesség, hogy a Real Madrid a Matracosok elleni győzelemmel a gránátvörös-kékeknek is szívességet tehetett, mert a katalánok közelebb férkőzhetnek a fővárosiakhoz.

Spanyol bajnokság, 13. forduló: Valladolid–Osasuna 3:2, Valencia–Athletic 2:2, Getafe–Sevilla 0:1, Huesca–Alavés 1:0, Real Madrid–Atlético 2:0, Sociedad–Eibar 1:1.

11

A következő fordulóban (december 18., 19., 20.): Athletic–Huesca, Atlético–Elche, Barcelona–Valencia, Levante–Sociedad, Osasuna–Villarreal, Sevilla–Valladolid, Celta–Alavés, Granada–Betis, Cadiz–Getafe, Eibar–Real Madrid.

Gól és szenvedély nélkül?

Csalódottan kelhetett fel szombaton a képernyők elől az a futballrajongó, aki gólokat és csodás megmozdulásokat várt a manchesteri városi rangadótól a PL 12. fordulójában. A Vörös Ördögök és a kék manchesteriek 0:0-s döntetlent játszottak, ám ez önmagában még megbocsátható bűn. A pályán mutatottak azonban sokak szerint már nem azok. Roy Keane, a United korábbi csapatkapitánya az egyik angol tévécsatorna stúdiójában csalódottan értékelte a derbit: „Lehet kifogásokat keresni, de tisztán látszott, hogy a csapatokból hiányzott a vágy, hogy megnyerjék a meccset. Két sárga lap egy derbin? Elképzelhetetlen. Sosem láttam ennyi ölelkezést egy manchesteri derbi után. Ez derbi, és Stones a kapott gól nélküli mérkőzésről beszél… Ha ezekben a csapatokban játszol, nyerj mérkőzéseket, és ne barátkozz a pályán!”

Az Everton kisebb meglepetésre legyőzte a Chelsea-t. A Wolverhampton–Aston Villa találkozót utóbbi csapat nyerte (0:1), de a meccs inkább arról marad emlékezetes, hogy Mike Dean játékvezető micsoda higgadtsággal nézte, ahogy az ellenfelek egymásnak ugranak, majd szépen felmutatta a megérdemelt lapokat a játékosoknak. Tegnap délután Mourinho Tottenhamje is botlott egy kicsit: a Spurs egy pontot csent el a Crystal Palace-tól.

Angol bajnokság, 12. forduló: Leeds–West Ham 1:2, Wolverhampton–Aston Villa 0:1, Newcastle–West Bromwich 2:1, Manchester United–Manchester City 0:0, Everton–Chelsea 1:0, Southampton–Sheffield 3:0, Crystal Palace–Tottenham 1:1.

1

A következő fordulóban (december 15., 16., 17.):Wolverhampton–Chelsea, Manchester City–West Bromwich, Arsenal–Southampton, Leeds–Newcastle, Leicester–Everton, Fulham–Brighton, Liverpool–Tottenham, West Ham–Crystal Palace, Aston Villa–Burnley, Sheffield–Manchester United.

Az Union megviccelte a Bayernt

Bár a Leipzig még alulmaradt a Bayernnal szemben az egymás elleni rangadón, a lipcseiek most mégis megelőzték a münchenieket a tabellán. Gulácsiék 2:0-ra nyertek a Werder ellen, miközben a bajorok meglepetésre csak 1:1-es remit értek el Berlinben az Union ellen. A forduló legnagyobb arányú győzelmét az újonc Stuttgart jegyezte fel, méghozzá a Borussia (D) ellen. A BVB-nek katasztrofálisra sikeredett a szombati meccse, így hazai pályán 5:1-es pofont kapott Lucien Favre legénysége.

Német bajnokság, a 11. forduló: Wolfsburg–Frankfurt 2:1, Borussia (M)–Hertha 1:1, Borussia (D)–Stuttgart 1:5, Freiburg–Bielefeld 2:0, Mainz–Köln 0:1, Leipzig–Werder 2:0, Union–Bayern 1:1, Augsburg–Schalke 2:2.