A norvégok a második félidőben kiütötték a horvátokat

A női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének rangadóján Norvégia remek második félidei játékának köszönhetően 36–25-re legyőzte a 36. percben még 18–18-ra álló horvát válogatottat.

A két eddig hibátlan csapat csatáján a rendkívül felszabadult Camila Micijevic vezetésével a horvátok kezdtek jobban (3–2), de az ötödik percben megrekedt kicsit a támadójáték, Stine Oftedalék pedig egy négygólos szériával elléptek (3–6). A 12. percben Nora Mörk büntetőjével már négy is volt a felek között (6–10), de Larissa Kalausék gyorsan visszajöttek egyre (9–10).

A játékrész hajrában mindkét csapat sokat rontott, szűk hét percig egyik fél sem tudott előre mozdulni, így állandósult a 12–14-es állás. Végül a horvátok törték meg a jeget, és a szünetre egy gólra kapaszkodtak (14–15).

A második félidő elején gyorsan berámoltak hármat, így újra vezettek a horvátok (17–16) és még a 36. percben is 18–18-ra álltak, akkor azonban Henny Reistad alaposan belelendült, nem sokkal később pedig már 18–23-at mutatott az eredményjelző.

Dora Krsnik és Micijevic szépítése (20–24) után pedig továbbra is csak jöttek előre a norvégok, miközben a horvátok teljesen elfáradni látszottak, az 51. percben pedig már tíz volt közte (20–31)!

Bár ezt követően még kicsit kozmetikáztak a horvátok (24–32), az utolsó percekben már csak az volt a kérdés, hogy a csoportrangadón meglesz-e a két számjegyű differencia – meglett, ahogyan ezzel együtt a csoportelsőség és az elődöntőbe jutás is (25–36).