Izraeli elvérzés

Nagyot küzdött, de 81:76-ra kikapott Tel-Avivban a Makkabi ellen a Crvena zvezda az Euroliga 12. játéknapján. Saša Obradović legénysége jól kezdett az esélyesebb gárda otthonában, de a döntő percek azok voltak, amikor az izraeliek a harmadik periódus elején pedig egy 11:1-es futással 13 pontra léptek el (52:39). A Jordan Loyd vezette Zvezda azonban innen sem adta fel a küzdelmet, és 14:2-es szériával teljesen visszazárkózott (54:53). Az utolsó negyed során a piros-fehérek többször is vezettek, de a hajrában a Makkabinak jött ki jobban a lépés, a házigazda három gyors triplával döntő különbséget alakított ki (78:71) az utolsó percekre. A belgrádiak sorrendben harmadszor kaptak ki, és 4/8-ra rontották mérlegüket. A meccs legjobbja Loyd (24) volt, s ugyanennyi pontot szórt az amerikai–török klasszis Wilbekin is.

Euroliga, a 12. fordulóban: CSZKA–Olimpiakosz 80:61, Zenit–Fenerbahçe 65:73, Makkabi–Crvena zvezda 81:76, Milano–Panathinaikosz 77:80, Valencia–Alba 92:100. Az élcsoport: CSZKA 18, Barcelona (–2) 16, Bayern (–1) és Valencia (–1) 14 pont stb.

Az Eurokupa A csoportjában, amelyben a Partizan is érdekelt, a Bourg és a Venezia lejátszotta két elmaradt egymás elleni mérkőzését. Mindkét találkozót a franciák nyerték, amivel a csoport első helyére ugrottak, az olaszok pedig komoly bajba kerültek a továbbjutást illetően. Ezzel ugyanakkor előnyös helyzetbe jutott a Partizan, amely gyakorlatilag egy győzelemre került a biztos Top 16-tól.

Eurokupa, A csoport, elmaradt mérkőzések pótlása: Bourg–Venezia 87:59, Venezia–Bourg 76:86. A sorrend (a győzelmi mutató alapján): Bourg és Joventut 5/2, Unics 5/3, Partizan 4/3, Venezia 2/5, Bahçeşehir 1/7.