NFL

A fiatalabb zseni nyert

Tyreek Hill három bravúros touchdownt szerzett (Fotó: Beta/AP)

Parádés rangadót játszott a tengerentúli amerikaifutball-liga (NFL) hétvégi fordulójában a Tom Brady fémjelezte Tampa Bay és a bajnoki címvédő Kansas City. A Patrick Mahomes által vezényelt Chiefs-támadás tökéletesen kezdett, már az első negyedben két szenzációs touchdownt hozott össze a Super Bowl-MVP Mahomes és a klasszis elkapó Tyreek Hill párosa: előbb egy 75, majd egy 44 yardos TD-t mutattak be, amelyeknél nehéz volt eldönteni, hogy a szenzációs passzok vagy az elkapások utáni célfutások voltak látványosabbak. A Buccaneers azért nem adta könnyen a bőrét, Brady még a nagyszünet előtt összehozott egy TD-t Ronald Jonesszal, de a vendégek 20:7-es előnnyel fordultak. A harmadik negyed első hatpontosa újra a Mahomes–Hill együttműködésről szólt, igaz, ezúttal „csak” 19 yardos átadásról volt szó… Az utolsó másfél negyedre azonban a Tampa összeszedte magát, a védelmi fala több pontot már nem engedett a Chiefsnek, Brady pedig megmutatta, hogy 43 évesen is ért még a focihoz. Mike Evansszel nyolc perc alatt két TD-hozott össze, amivel a Buccaneers 27:24-re zárkózott fel, a vendégek azonban a hátralévő 4 percben megőrizték a labdát, így Mahomesék nyertek.

NFL, alapszakasz, 12. forduló, érdekesebb eredmények: New England–Arizona 20:17, Minnesota–Carolina 28:27, Indianapolis–Tennessee 26:45, Atlanta–Las Vegas 43:6, LA Rams–San Francisco 20:23, Denver–New Orleans 3:31, Tampa Bay–Kansas City 24:27, Green Bay–Chicago 41:25.