2024. április 24., szerda
NB I.

Baturina, a csodacsere!

A szombat esti Ferencváros–MTK örökrangadón már a 2. percben gólhelyzetbe kerültek a zöld-fehérek. A további veszélyes helyzetek kialakítására azonban sokáig várni kellett, mert az első sokkból magukhoz térő vendégek fegyelmezetten letámadták a zöld-fehéreket, és igencsak megnehezítették a labdakihozatalokat. Ám a félidő végén az MTK hátvédjei, Varju és Tiago nagyot hibáztak, a kínálkozó alkalmat Tokmac kihasználta, és vezetéshez juttatta a címvédőt. A szünet után sem változott a játék képe, a Ferencváros birtokolta többet a labdát, az MTK játékosai pedig fegyelmezett védekezéssel és ellentámadásokkal nehezítették Rebrov fiainak életét. Változást a találkozó menetébe a hazai cserék hoztak, Baturina ugyanis második labdaérintéséből gólt szerzett, és ezzel el is döntötte a három pont sorsát.

A 12. forduló: Újpest–Paks 1:1 (Beridze 68., illetve Ádám 91.), Kisvárda–Budafok 0:0, Fehérvár–Zalaegerszeg 2:0 (Zivzivadze 12., Houri 22.), Ferencváros–MTK 2:0 (Nguen 40., Baturina 75.), Mezőkövesd–Diósgyőr 2:1 (Cseri 21., Serderov 85., illetve Dražić 90.).