2024. április 16., kedd

Szebb időket idéző City-diadal

Mahrez mesterhármassal vette ki részét a győzelemből – A Barcelona közelebb kapaszkodott az élmezőnyhöz
Mahrez háromszor vette be a Burnley kapuját (Fotó: Beta/AP)

Régóta nem látott fölényes győzelmet aratott a Premier League-ben a Manchester City, Pep Guardiola gárdája az Etihad Stadionban 5:0-val ütötte ki a Burnley-t. A meccs hőse Rijad Mahrez volt, aki már a 6. percben megkezdte csapata gólgyártását, De Bruyne átadását higgadtan ellőve Peacock-Farre mellett. Negyedórával később már 2:0 állt a kijelzőn, az algériai jobbról befelé cselezve vágta be a labdát ballal a hosszú kapufához. Még az első félidő vége előtt hárommal vezetett a Manchester City, a 42. percben De Bruyne hosszú és precíz beadását Mendy bombázta be laposan, gondolkodás nélkül a hosszú alsóba. Guardiola mester a kényelmes helyzetben is tudta még motiválni fiait a pihenő alatt: Ferran Torres a 66. percben fejezett be egy kidolgozott támadást, Gabriel Jesús átadásából, a végeredményt pedig Mahrez mesterhármasa állította be, aki ezúttal fejjel érkezett a hosszú kapufánál Foden bekanyarított labdájára. A sikerrel a City néhány ponttal marad el a pillanatnyilag európai helyezéseken álló gárdáktól.

A bajnoki címvédő Liverpool a Brighton otthonában csak ikszelni tudott.

Angol bajnokság, 10. forduló: Crystal Palace–Newcastle 0:2, Brighton–Liverpool 1:1, Manchester City–Burnley 5:0, Everton–Leeds 0:1, WBA–Sheffield 1:0, Southampton–Manchester United 2:3.

1

A következő fordulóban (december 4–7.): Aston Villa–Newcastle, Burnley–Everton, Manchester City–Fulham, West Ham–Manchester United, Chelsea–Leeds, WBA–Crystal Palace, Sheffield–Leicester, Tottenham–Arsenal, Liverpool–Wolverhampton, Brighton–Southampton.

Kapaszkodott a Barca

Messiék egyre közelebb vannak a spanyol bajnokság élmezőnyéhez (Fotó: Beta/AP)

Közelebb zárkózott – legalább a helyezések terén – a spanyol bajnokság élmezőnyéhez a Barcelona, amely a hétvégi fordulóban sima, 4:0-s győzelmet aratott a Camp Nouban az Osasuna felett. Ronald Koeman csapatának nyomása először Braithwaite révén ért góllá (29.) egy kontrát követő kavarodás után, Griezmann hatalmas kapáslövésbombája pedig még a pihenő előtt megduplázta az előnyt (42.). A katalánok a második félidőben ugyanott folytatták, ahol abbahagyták, Coutinho szépen kivitelezett akció után növelte (57.) 3:0-ra a vezetést, a végeredményt pedig Messi húszméteres lövése állította be (73.).

A Real Madrid nagy meglepetésre a középmezőnyben tartózkodó Alavéstól kapott ki hazai környezetben, míg az Atlético folytatta a tarolást, a Valencia otthonában diadalmaskodva. A nagyok közül a Simeone-legénység áll a legjobban, pontazonossággal követi az egy meccsel többet játszott, éllovas Sociedadot.

Spanyol bajnokság, 11. forduló: Valladolid–Levante 1:1, Elche–Cádiz 1:1, Valencia–Atlético 0:1, Huesca–Sevilla 0:1, Real Madrid–Alavés 1:2, Barcelona–Osasuna 4:0.

7

A következő fordulóban (december 4–7.): Athletic Bilbao–Celta Vigo, Levante–Getafe, Sevilla–Real Madrid, Atlético–Valladolid, Cádiz–Barcelona, Granada–Huesca, Osasuna–Betis, Villarreal–Elche, Alavés–Sociedad, Eibar–Valencia.

Most a Dortmund hibázott

A kiesőzóna környékén álló Köln viccelte meg hétvégén a dortmundi Borussia együttesét. A sárga-feketék hamar hátrányba kerültek, a 9. percben a tunéziai légiós Skhiri egy szöglet után talált be, és a folytatásban hiába érvényesült a várakozások szerinti nagy hazai fölény a pályán, Lucien Favre csapata nem tudott egalizálni. A Köln ezzel szemben veszélyes volt néhány helyzetéből, és ez a veszély a 60. percben a vendégek előnyének megduplázását jelentette, Skhiri ismét egy szöglet után volt a lehető legjobb helyen, és közvetlen közelről vágta be a labdát. A Dortmundnak még bőven maradt ideje a feltámadásra, és Thorgan Hazard szépen befejezett akciógólja (74.) után karnyújtásnyira volt legalább a pontszerzés – a legközelebb Hummels járt a gólhoz –, mégsem jötte össze. A Bayern a Stuttgart ellen, a Leipzig pedig a Bielefeld ellen gyűjtötte be a három pontot.

Német bajnokság, 9. forduló: Wolfsburg–Werder 5:3, Augsburg–Freiburg 1:1, Dortmund–Köln 1:2, Leipzig–Bielefeld 2:1, Stuttgart–Bayern 1:3, Union–Frankfurt 3:3, M’gladbach–Schalke 4:1, Leverkusen–Hertha 0:0.

3

A következő fordulóban (december 4–7.): Hertha–Union, Bielefeld–Mainz, Frankfurt–Dortmund, Köln–Wolfsburg, Freiburg–M’gladbach, Bayern–Leipzig, Werder–Stuttgart, Schalke–Leverkusen, Hoffenheim–Augsburg.

Bizonytalan nagyok

Több nagycsapat is pontokat hagyott ott a pályán a Serie A soros fordulójában. A bajnoki címvédő Juventus a Benevento vendége volt, ahol a Pirlo-csapatnak elvileg kötelező lett volna a siker. Ennek ellenére az első félidőben kialakult 1:1 állt végül az utolsó sípszónál is az eredményjelzőn, a házigazda kiscsapat nagy örömére. Morata 21 perc játék után vette be a Benevento kapuját Chiesa félpályás, precíz átadása után, a spanyol közelebb cselezte magát, és bevágta a labdát. Még az első játékrész hosszabbításának 3. percében jártak a felek, amikor egy kipattanót Letizia vágott rá, a laposan szálló labda pedig a hosszú kapufáról a hálóba vágódott. A Juventus 9 forduló alatt már ötödször játszott döntetlent, igaz, egyszer sem kapott ki.

A Lazio az Udinese ellen vérzett el, ráadásul otthon, az Atalanta pedig a Veronától kapott ki, ugyancsak saját stadionjában. A nagyok közül az éllovas Milan hozta a kötelezőt, és stabilan vezeti a ligát, az Inter pedig a közvetlen rivális Sassuolót verte idegenben.

Olasz bajnokság, 9. forduló: Sassuolo–Inter 0:3, Benevento–Juventus 1:1, Atalanta–Verona 0:2, Lazio–Udinese 1:3, Milan–Fiorentina 2:0, Bologna–Crotone 1:0.