A TSC négyszer kapitulált

A topolyai csapat a nyílt sisakos küzdelemben nem volt méltó ellenfele a Partizannak – A Tisza 4:1-re kikapott, a Bajsa 4:1-re nyert az őszi zárófordulóban

SZUPERLIGA

Zenta: TSC–Partizan 0:4 (0:1)

Népkerti pálya, vezette: Minaković (Újvidék). Góllövők: Holender a 23. és a 62., Souma a 61. és Asano a 71. percben.

TSC: Filipović, Antonić, Babić, Lukić (Dostanić), Miličević, Petrović (Ponjević), Santrač (Tomanović), Stanojev (Duronjić), Tumbašević (Banjac), Varga, Zec.

Partizan: Stojković, Asano (Štulić), Holender (Čolić), Marković, Miljković, Natcho (Soumah), Šćekić, Stevanović (Jojić), Urošević (Brezančić),Vujačić, Zđelar.

Az első perceket figyelve világossá vált, hogy a fővárosiak nagyon elszántak voltak a tekintetben, hogy nem hagynak pontokat Zentán. A TSC csak az első félidőben tudta tartani a lépést a Partizannal, hiszen két szép helyzet is adódott a hazaiak előtt, a vezetést azonban a magyar válogatott Holender szerezte meg a 23. percben, amikor egy félpályás indítás után otthagyta védőjét, és 14 méterről mattolta Filipovićot. A félidőben a jelzőtábla akár nagyobb vendégelőnyt is mutathatott volna, de a japán Asano vagy három kiváló helyzetet hagyott ki, s így tett a folytatás elején is. A remény három perccel később (50.) tért vissza, mert Lukić előretörése végén laposan a kapura küldte a játékszert, de a tapasztalt Stojković valahogy mégis elkapta a labdát. Ezt követően teljesen szétesett a TSC játéka, főleg a védelme, s a Partizan percek alatt ki is használta ezt: Souma 10 másodperce tartózkodott a pályán, amikor Holender leadását gólra váltotta, s mindjárt a középkezdést követően ugyanez, azaz fordított volt a helyzet, mert akkor meg Souma indította a topolyaiaknak túl gyors Holendert, aki könnyen mattolta a hazaiak kapusát. A 71. percben aztán Asano is kihasználta a helyzetét, majd mindkét oldalról bejöttek a fiatal cserék, s ellaposodott az addig dinamikus mérkőzés. A TSC így elszenvedte egyik legnagyobb zentai vereségét, és Szabó legénységének egyetlen pozitívuma az volt, hogy a mérkőzésen focizni és nem védekezni akartak.

A 16. forduló: Novi Pazar–Bačka (P) 0:0, Metalac–Zlatibor 2:0, Mačva–Inđija 3:0, TSC–Partizan 0:4, Čukarički–Napredak 3:0, Voždovac–Mladost 3:2. A Crvena zvezda–Rad mérkőzés lapzárta után ért véget. A Spartacus–Radnik, a Proleter–Javor és a Radnički (N)–Vojvodina találkozókat ma játsszák.

8

A következő forduló (december 5-én): Mladost–Novi Pazar, Napredak–Voždovac, Partizan–Čukarički, Javor–TSC, Radnik–Proleter, Inđija–Spartacus, Vojvodina–Mačva, Rad–Radnički (N), Zlatibor–Crvena zvezda, Bačka (P)–Metalac.

I. LIGA

A 17. forduló: Loznica–Dinamo 3:3, Kolubara–Zemun 1:1, Trayal–Borac 0:4, Budućnost–Žarkovo 2:1, Jagodina–Radnički 1923 0:0, Železničar–Kabel 0:2, Dubočica–Radnički (P) 3:2, Radnički (M)–Grafičar 3:1. A Sloga–IMT találkozót ma játsszák.

Pecsince: Feniks–Tisza 4:1 (3:0)

Suvača-pálya, vezette: M. Subašić (Veternik). Góllövők: Milutinović a 10., a 28. és az 51., Simunović a 15., illetve A. Ivanović a 75. percben.

Feniks: Krstović (Milinović), Blagojević, Pejić (Vidović), Damjanović, Simunović, Milaković, Jovanić (Zečević), Ninković, Mandić, Milutinović, Zejić (Sekulić).

Tisza: Tasić, A. Ivanović, Zolnajić, Kiss (Crkvenjakov), Božić, Fényszárosi (Orcsity), Tomišić, Đorović (Pejović), N. Ivanović, Matijašević, Nagy (Borsos).

Pecsincei vendégszereplésén vereséggel fejezte be az őszi idényt a Tisza csapata. A vendéglátók Milutinović duplájának és Simunović találatának köszönhetően a szünetre háromgólos előnyre tettek szert. Az 51. percben Milutinović mesterhármast ért el. A vendégek a 75. percben egy szöglet után A. Ivanović fejesével tudtak szépíteni. A mérkőzés 82. percében a vendégek kapusa, Tasić büntetőt hárított.

A 19. forduló: Mladost–1. Maj 2:0, Feniks–Tisza 4:1, Radnički (N)–Dinamo 2:1, Becse–Borac 2:1, Jedinstvo–Sloboda 1:1, Radnički 1912–Sloga 5:2, Kozara–Dunav 6:1, Vojvodina–Hajduk 0:4, Stari Grad–Bácska 1901 3:0, Omladinac–Vršac 1:1.

Bajsa: Bajsa–ČSK 4:1 (3:1)

Bajsai pálya, vezette Šćepanović (Zombor). Góllövők: Tresiglavić a 10., Lekaj a 16. és a 60., Zsemberi a 26., illetve Krstanović a 42. percben.

Bajsa: Damjanović, Manojlović, Tresiglavić, De. Rahić (Ivanov), Kaluđerović (Dér), Lekaj, Marjanović, Zsemberi (Rusák), Krivokapić (Majkić), Stojanović, Bátori (Boros).

ČSK: Vujasinović, Andrić, Jevrić (Pavlov), Kotaraš, Oblaković, Milanov, Potkozarac (Antunović), Temunović, Rakić, Krstanović (Srnka), Jakovljević.

A bajsai csapat remekbe szabott gólokkal nagyarányú győzelmet aratott az apatiniak felett. A hazaiak már a 3. percben jogos büntetőhöz jutottak, amelyet Bátori végzett el, de a vendégek kapusa kivédte. Ezt követően is a bajsaiak voltak fölényben, és a 10. percben egy gördülékeny támadás végén Tresiglavić vezetéshez juttatta csapatát, majd a 16. percben Lekaj a tizenhatos vonalról talált be a bal alsó sarokba. A 26. percben a tizenhatos sarkán jobb oldali szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, Marjanović lövését Vujasinović kiütötte, ám a labda Zsemberi elé került, ő pedig nem hibázott. A 42. percben 17 méterről a ČSK jutott szabadrúgáshoz, amelyet Krstanović értékesített. A szünet után egyenlő ellenfelekként küzdöttek a csapatok, az i-re a pontot pedig a 60. percben Lekaj tette fel.

A 17. forduló: Krila Krajine–Obilić 2:1, Mladost (T)–Mladost (P) 2:0, Njegoš–Tekstilac 1:0, Bácska (P)–Mladost (A) 2:2, Hercegovac–Tavankút 2:0, Bajsa–ČSK 4:1, Vojvodina (T)–Radnički (Z) 0:1, Vrbas–Srbobran 0:2, Crvenka–Vojvodina (B) 0:5.