2024. március 29., péntek
BAJNOKOK LIGÁJA

Élet-halál a San Siróban

Sorsdöntő mérkőzést játszik ma este (21 óra) Milánóban az Inter és a Real Madrid a Bajnokok Ligája 4. fordulójában. A B csoportban meglehetősen valószínűtlen állás alakult ki a csoportkör féltávjánál. Az első a mönchengladbachi Borussia (5 pont), a második–harmadik helyen a Sahtar és a királyi gárda foglal helyet (4-4), míg a papírforma szerint a kvartett második legerősebb gárdája, az Inter három meccsből mindössze két pontot tudott összehozni. Antonio Conte legénysége a korai ponthullajtások miatt igencsak szorult helyzetben lép ma a San Siro gyepére: ha kikap a Blancóktól, jó eséllyel behozhatatlan hátrányba kerül az első két pozícióért futott versenyben. A Nerroazzurri javára szólhat, hogy Madridban a vereség ellenére meccsben voltak a Reallal, Rodrygónak a 80. percben kellett belőnie a győztes gólt (3:2), ám ezúttal az eredményen is meg kell mutatkoznia az olaszok jó játékának.

A csoport másik meccsén (Borussia–Sahtar) a győztes a nyolcaddöntő kapujába kerül. Az A csoportban Szoboszlai Dominikék Münchenbe utaznak, ahol, ha a papírforma szerint kikapnak, és az Atlético is megveri a moszkvai Lokomotivát, korán eldőlhet a csoport. A C kvartettben a Manchester City és a Porto biztosíthatja be a továbbjutást, a D jelű négyesben pedig az Atalantának egy pontszerzés az Anfielden kulcsfontosságú lehet az Ajax elleni versenyfutásban, amelyet a Liverpool mögötti második helyért fut a két csapat.