A Zvezdáé az örökrangadó

Zagorac hárompontosa volt az utolsó kosár a mérkőzésen (Fotó: Beta)

Az ABA-liga 8. fordulójában került sor a szezon első örökrangadójára, amelyen a Crvena zvezda a lehető legszorosabb mérkőzésen 86:85-re megverte a Partizant. A piros-fehérek komoly előnnyel (74:65) vágtak neki az utolsó negyednek, de a Partizan végig játékban tartotta magát. Zagorac fél perccel az órán vágott triplát, amivel egyetlen pontra zárkózott fel (85:86) a végig eredmény után futó Partizan. A Zvezda az utolsó támadásából nem tudott pontot szerezni, de McIntyre dudaszóval együtt elengedett dobása lejött a gyűrűről, így nem jött össze a drámai fordítás a fekete-fehéreknek.

ABA-liga, a 8. fordulóban: Budućnost–Cibona 87:68, Cedevita Olimpija–Igokea 87:87, h. u. 103:92, Partizan–Crvena zvezda 85:86. Az élcsoport: Crvena zvezda 16, Mega 14, Mornar (–1) 13, Partizan 12 pont stb.

Euroliga, a 3. forduló elmaradt mérkőzése: Baskonia–Zenit 70:77. Az élcsoport (10 forduló után): Barcelona (–1) 16, Bayern és CSZKA 14 pont stb.