2024. április 20., szombat
NFL

Az MVP passza döntött

Kelceék a győztes touchdownt ünneplik (Fotó: Beta/AP)

Szoros mérkőzést nyert meg Las Vegasban a tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) hétvégi fordulójában a Kansas City. A legutóbbi Super Bowl győztese a fordulatos mérkőzésen három negyed után minimális előnnyel, 21:17-re vezetett, ám a házigazda Raiders irányítója, Derek Carr két touchdownpassza után, kevesebb mint két perccel az órán 31:28 állt az eredményjelzőn. A Chiefs utolsó támadása alatt aztán Patrick Mahomes, a kansasiak irányítója jelentette a sorsdöntő különbséget, a Super Bowl MVP-je bő húsz yardról passzolt hajszálpontosan a magát tisztára játszó Travis Kelce kezébe, a TD pedig – kevesebb mint fél perc hátralévő játékidővel – a győzelmet jelentette a Chiefs számára. A címvédő 9/1-es mutatóval második az AFC főcsoportban, egyedül a mindeddig hibátlan Pittsburgh (10/0) előzi meg. Az NFC-ben a New Orleans (8/2) áll a legjobban.

NFL, alapszakasz, 11. forduló, érdekesebb eredmények: Seattle–Arizona 28:21, New Orleans–Atlanta 24:9, Jacksonville–Pittsburgh 3:27, Houston–New England 27:20, Baltimore–Tennessee 24:24, h. u. 24:30, Minnesota–Dallas 28:31, Indianapolis–Green Bay 31:31, h. u. 34:31, Las Vegas–Kansas City 31:35.