SPORTHÍREK

Tíz emberrel is ment

KÉZILABDA

A Győr hazai pályán 34:29-re legyőzte a podgoricai Budućnost együttesét a női BL csoportkörének idei utolsó, 9. fordulójában. A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek irányítója, Andrea Lekić volt 11 góllal, a hazaiaknál Stine Oftedal 10 találattal járult hozzá a sikerhez. A győriek egyébként a koronavírusos megbetegedések miatt mindössze két kapussal és nyolc mezőnyjátékossal tudtak kiállni a mérkőzésre… A Ferencváros is sikerrel zárta a kiírás első felét, 32:26-ra győztek a ljubljanai Krim otthonában. A zöld-fehérek rendkívül jól kezdték a meccset, négy perc alatt már 4:0-ra vezettek. A legeredményesebb a vendégek világbajnok holland légiósa, Angela Malestein, illetve csapattársa, Háfra Noémi volt, mindketten 8 gólig jutottak.

A december 3-án kezdődő dániai Európa-bajnokság miatt szünet következik a BL-ben, a csoportkör január 9-én folytatódik.

9. forduló, A csoport: Krim–FTC 26:32. Az élcsoport: Rosztov-Don 13, Bukarest 11, FTC 8 pont stb. B csoport: Győr–Buducnost 34:29. Az élcsoport: Győr 14, Brest 12, CSZKA 11 pont stb.

KOSÁRLABDA

Az éllovas nem adott esélyt

A Crvena zvezda 76:65-ös vereséget szenvedett el a tabellán élen álló Barcelona otthonában az Euroliga 10. fordulójában. Bár pusztán az eredmény viszonylag szoros összecsapásról árulkodna, Saša Obradović legénységének hajszálnyi esélye sem volt a meglepetésre a katalán fővárosban. A meccs legjobbja Nikola Mirotić (23) volt, a szerbek részéről egyedül Davidovac (12) könyvelt el két számjegyű pontot. A Barca (8/1) egy halasztott meccsével együtt is tisztán vezeti a ligát, a Zvezda 4/6-os mérleggel a 12. helyet foglalja el.

Euroliga, a 10. fordulóban: Alba–Zenit 66:73, Milano–Žalgiris 98:92, Barcelona–Crvena zvezda 76:65, Real Madrid–Fenerbahçe 94:74, Valencia–Makkabi 82:80. Az élcsoport: Barcelona (–1) 16, Bayern és CSZKA 14 pont stb.

A regionális ABA-ligában ma 21 órától szerb csúcsrangadót játszanak (Partizan–C. zvezda). A szerb I. ligában elszenvedte első vereségét a ligaelső Vojvodina, amely a kragujevaci Radnički otthonában maradt alul.

ABA-liga, a 8. fordulóban: Borac–Krka 86:90, Split–Mornar 87:95, Primorska–Mega 63:63, h. u. 69:71. Az élcsoport: Crvena zvezda (–1) és Mega 14, Mornar (–1) 13 pont stb.

Szerb I. liga, a 9. fordulóban: Radnički–Vojvodina 77:63, Vršac–OKK 91:86, Zlatibor–Dunav 97:77, Tamiš–Pirot 71:65. Az élcsoport: Vojvodina és Zlatibor 15, Mladost (–1), Radnički, Tamiš és OKK 13 pont stb.

ALPESI SÍZÉS

Vlhová két diadala

A szlovák Petra Vlhová jegyében telt a hétvége a finnországi Leviben, ahol két műlesiklást tartottak a világkupa folytatásán. Vlhová így már 16 győzelemnél tart, műlesiklásban pedig a tegnapi volt a 10. Két harmadik helyével a 23 éves osztrák Katharina Liensberger is kitűnt, míg az újra versenyző Mikaela Shiffrin 2. és 5. helyet szerzett.

Eredmények, Levi, nők, első műlesiklás: 1. Petra Vlhová (szlovák) 1:50,11, 2. Mikaela Shiffrin (USA) 1:50,29, 3. Katharina Liensberger (osztrák) 1:50,68 perc stb. Második műlesiklás: 1. Vlhová 1:49,05, 2. Michelle Gisin (svájci) 1:49,36, 3. Liensberger 1:49,55 perc stb. Az összesítésben: 1. Vlhová 260, 2. Gisin 175, 3. Shiffrin 125 pont stb. @sz = cs.

DOPPING

Még idén eldől Oroszország sorsa

Várhatóan az év végéig meghozza határozatát a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Oroszország négyéves eltiltásáról, amelyet a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) rendelt el – jelentette ki Witold Bańka, a WADA lengyel elnöke a Przegląd Sportowy varsói lapnak nyilatkozva.

A WADA-nak a sorozatos és államilag irányított doppingolás miatt hozott ítéletével szemben Oroszország fellebbezést nyújtott be, és a CAS döntésén múlik, hogy ott lehetnek-e országuk képviseletében az orosz versenyzők a 2021 nyarára halasztott tokiói olimpián, továbbá a 2022-es pekingi téli ötkarikás játékokon. Az Oroszországgal kapcsolatos végső döntés a CAS hatáskörébe tartozik. Ebben a hónapban meghallgatták a feleket, nagyon elégedettek vagyunk azzal, ahogy ügyvédeink a bizonyítékokkal együtt bemutatták az egész ügyet. A döntést az év végéig meg kell hozni, reméljük, hogy az egyértelmű lesz” – tette hozzá a WADA elnöke.