DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ

Ecuadori kiütés, Brazília hibátlan

Hat góllal szórta meg Ecuador csapata Kolumbiát a 2022-es katari világbajnokság dél-amerikai selejtezős sorozatának 4. fordulójában. Az ecuadoriak már az első félidőben dűlőre vitték a mérkőzés sorsát, Arreaga a 39. percben már 4:0-ra növelte a házigazda előnyét (korábban Arboleda, Mena Delgado és Estrada Martínez talált be). Kolumbia becsületgólja James Rodríguez nevéhez fűződött az első félidő ráadásában, de ez nem törte meg Ecuador lendületét: a folytatásban Plata és Estupinan révén tette egészen fölényessé a diadalt, amivel tartja dobogós helyét a tabellán.

Az éllovas Brazília folytatta tökéletes menetelését, ezúttal Uruguay volt az áldozat, Arthur és Richarlison talált be az első félidő utolsó negyedórájában. Argentína a Paraguay elleni 1:1-es botlás után Peruból hozta el a három pontot González és Martínez korai góljaival.

Eredmények, 4. forduló: Uruguay–Brazília 0:2, Peru–Argentína 0:2, Ecuador–Kolumbia 6:1, Paraguay–Bolívia 2:2, Venezuela–Chile 2:1.