ÚSZÁS

Hosszúék búcsúztak, újabb világcsúcs az Arénában

A Cali Condors színeiben versenyző Caeleb Dressel elképesztő teljesítményt nyújtott a Nemzetközi Úszóliga második elődöntőjében: az amerikai 100 vegyesen 49,88 másodperces világcsúccsal nyert, ezzel elsőként törte át az 50 másodperces határt. A 24 éves klasszis az orosz Vlagyimir Morozov 2018-as 50,26 másodperces idejét adta át a múltnak. A kétszeres olimpiai és 13-szoros nagymedencés világbajnok Dresselnek fantasztikus napja volt, hiszen a világrekordot megelőzően 100 gyorson, később pedig 50 pillangón is amerikai csúcsot úszott.

Hosszú Katinka csapata, az Iron a harmadik helyen zárta a hétfői versenynapot, így nem lesz ott a fináléban. A hétfői versenynapon legjobb magyarként Verrasztó Dávid (Iron) 400 méter vegyesen a 3. helyen zárt, ezenkívül 200 pillangón lett 6. Hosszú Katinka 200 pillangón 7., 100 vegyesen 8., 400 vegyesen pedig 5. lett, míg csapattársuk, Lobanovszkij Maxim 100 gyorson csapott be nyolcadikként.

Az elődöntőből a győztes Cali Condors és a LA Current jutott tovább, az Iron és a Toronto Titans számára véget ért a sorozat. A fináléban egyetlen magyar úszó lesz érdekelt, Jakabos Zsuzsanna a címvédő Energy Standard színeiben.