Őszi bajnok a péterrévei Jedinstvo

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Csantavér: Csantavér–Elektrovojvodina 0:2 (0:1)

Csantavéri sportközpont, vezette: Gvozdenović (Palics). Góllövő: Uzelac a 9. (11-esből) és a 90. percben.

Csantavér: Pesti, Udvardi, Kozma, László, Szedlár, Bózsity, Triznya (Bugarinović), Kelemen Cs. (Kecsenovity), Patócs, Kelemen Sz., Petrity.

Elektrovojvodina: Zarić, Vujić, Orlovac, Skoro, Babićković (Kuridža), Hodžić, Uzelac, Gavrić, Purković, Guberinić (Matić), Lazić.

A vendégek kezdték jobban az összecsapást, a 2. percben Vujić lövése csak centikkel kerülte el Pesti kapuját, majd hét perc múlva már a szabadkaiaknál volt az előny, miután Uzelac magabiztosan értékesített egy jogosan megítélt büntetőt. A gól után is a vendégcsapat játszott veszélyesebben, a 44. percben Uzelac lövésébe Gavrić tette bele a lábát, a labda azonban a hazaiak szerencséjére fölé szállt. A második játékrész elején is az Elektrovojvodina játékosai előtt adódtak lehetőségek, egyórányi játék után viszont a csantavériek kezdték átvenni az irányítást, és a piros-feketéket a 63. percben csak néhány milliméter választotta el az egyenlítéstől, Petrity ugyanis szépen elgurította a labdát a kimozduló kapus mellett, az egyik visszafutó védő azonban a gólvonalról még tisztázni tudott. Néhány kisebb hazai helyzet után a három pont sorsa egy kabaréba illő góllal dőlt el: a 90. percben Uzelac betört a csantavériek tizenhatosába, ám a vendégek csapatkapitánya a lövés pillanatában elcsúszott, a játékszer azonban Pesti hasa alatt így is a hálóban kötött ki.

A 11. forduló: Solid–Lokomotiva 3:4, Csantavér–Elektrovojvodina 0:2, Žednik–Bikovo 3:2, Mala Bosna–Palics 5:2, Udarnik–Hajduk 5:0, a Vinogradar szabad volt.

TOPOLYA–KISHEGYES KÖZSÉGI LIGA

Bácskossuthfalva: Sloboda–Jedinstvo 0:2 (0:0)

Sloboda-pálya, vezette: Roganović (Szikics). Góllövők: Drašković az 58. és Rasimi a 63. percben.

Sloboda: Balogh, Pintér, Huszák, Varga, Ikrás, Zmijanac, Vukmanović, Kovács B., Kokljevci, Kucor, Milovanović.

Jedinstvo: Öreg, M. Prodanov, Gavrić, Jovičić, Vučković, Latyák, Rasimi (Gödöllei), Rekecki, Mihalecz, Drašković (Mucibabić), Kolompár I. (D. Prodanov).

Mivel a hétvégére tervezett Jedinstvo–Slavija bajnokit a vendégek kérésére egy héttel későbbre halasztották, így a péterrévei gárda pótolhatta az 1. fordulóból elhalasztott, Sloboda elleni mérkőzését. A sereghajtó bácskossuthfalvi együttes egészen a második félidő derekáig ellenállt a vendégrohamoknak, az 58. percben azután megtört a jég: egy visszagurított labdára Drašković érkezett remek ütemben, és vezetéshez juttatta a péterréveieket. Öt perc múlva egy kapu előtti kavarodás után Rasimi duplázta meg a vendégek előnyét, majd a 68. percben a hazaiak tíz főre fogyatkoztak, Ikrás ugyanis begyűjtötte a második sárga lapját is. A hajrában a sok helyzetet elpuskázó Jedinstvo csapata tovább növelhette volna előnyét, Gödöllei büntetőjét azonban a hazai kapus kivédte. A ligában egyébként biztonsági okok miatt elmaradt a vasárnapra kiírt Mladost (R)–Mladost Radost párharc, így a Slavija elleni találkozó eredményétől függetlenül a péterrévei klub megszerezte az őszi bajnoki címet.

A 10. forduló: A Pobeda–Tomislavci mérkőzés 0:7-es állásnál félbeszakadt, a Jedinstvo–Slavija és a Mladost (R)–Mladost Radost mérkőzést elhalasztották, a Sloboda szabad volt.

A lányok szép gesztusa

A magyarkanizsai női labdarúgóklub számára nem sikerült jól az elmúlt hétvége, a kék-fehérek utánpótláscsapata egy, az utolsó percben bekapott gól miatt vereséget szenvedett az újvidéki Voša As csapatától, néhány órával később pedig a felnőttgárda is alulmaradt a zimonyi Slogával szemben. A TSC lányai azonban a fájó vereségek ellenére is bebizonyították, hogy nagy szívük van: a Sloga elleni bajnoki szünetében ugyanis az együttes két játékosa, Balázs Bettina és Sóti Réka egy ajándékcsomaggal lepte meg a csapat egyik leghűségesebb szurkolóját, a 84. életévében járó Krizsán Lászlót, aki a klub alapítása óta rendszeresen kijár a női csapat meccseire, sőt ha teheti, Laci bácsi még az edzéseket is végignézi. A TSC Magyarkanizsa csapata emellett egy felajánlással részt vett a gerinceredetű izomsorvadásban szenvedő bajmoki kisfiú, Pál Gajódi Olivér megsegítésében is. Kovács Izabelláék ugyanis licitre bocsátották a csapat egyik mezét, amelyet az összes játékos és a vezetőség tagjai is aláírtak, a befolyt összeget pedig átutalták az Olivér gyógykezelését segítő jótékonysági alapítványnak.