2024. április 24., szerda

A végére kialakult

Váratlanul nehéz mérkőzésen, a harmadik negyedben meglévő 14 pontos hátrányból (41:55) fordítva verte meg a Crvena zvezda a Split együttesét a regionális ABA-liga vasárnap esti meccsén. Saša Obradović csapata sokáig nem találta dobóformáját, az első félidőben 30 százalék körüli eredményességgel próbálkozott mezőnyből. A rossz tendencia a harmadik negyed derekán fordult meg, a Zvezda 19:4-es futás után már minimális előnnyel ment neki a zárónegyednek (60:59), és bár a Split a hajráig szívósan küzdött, a piros-fehérek végül behúzták a győzelmet (78:76). A Zvezda hét forduló után egyedüli hibátlan gárdaként vezeti a tabellát.

ABA-liga, a 7. fordulóban: Cedevita Olimpija–Borac 97:88, Crvena zvezda–Split 78:76. Az élcsoport: Crvena zvezda 14, Mega 12, Mornar (–1) és Partizan 11 pont stb.