A TSC-lányok újra veszítettek

A kanizsai csapat a Zvezda után a Sloga ellen sem tudott jó eredményt elérni, a következő fordulóban a középmezőny rangadója Újvidéken – Már dobogón az adorjániak!

NŐI SZUPERLIGA

Magyarkanizsa: TSC–Sloga 1:3 (0:2)

Magyarkanizsai pálya, vezette: Stanković (Niš). Góllövők: Kecman a 49., Illetve M. Čavić. az 1., a 38. és a 67. percben.

TSC: Đapić, Sóti (Körmöczi), Drobnjak (Božić), Jelaća, Bradić, Szilusi, Balázs, Jankov, Kecman (Kovács), Trbojević (Ivošević), Knežević.

Sloga: Gardijan, Jonović, Janković, Milić, Zivković, Batočanin (Prvulj), M. Čavić, N. Čavič, Vulikić (Danilov), Erac, Milošević (Bošnjak).

A mérkőzést rosszul kezdte a hazai csapat, hiszen rögtön a középkezdés után Bradić hibáját kihasználva Mina Čavić csapott le a labdára, és tíz méterről a léc alá bombázott. A 10. percben Trbojević szabadrúgását védte a vendégek kapusa, majd Balázs beadását nem tudták gólra váltani a hazai csatárok. Az első félidő hajrája a zimonyiaké volt, akik néhány kisebb lehetőség után a 38. percben megduplázták előnyüket: Mina Čavić büntetőjét ugyan hárította Đapić, ám a kipattanót már kíméletlenül értékesítette a fővárosiak válogatott csatára. A második játékrész elején felcsillant a remény a magyarkanizsaiak előtt, Balázs jobb oldali beadására Kecman érkezett remek ütemben, és a bal alsó sarokba bólintott. A gólt követően a kék-fehérek nagyobb fokozatba kapcsoltak, az 58. percben Kecman közel is járt az egyenlítéshez, ám a hazaiak gólzsákja nagy helyzetben fölé lőtt. Három perc múlva Trbojević is egyenlíthetett volna, majd a kihagyott helyzetek után a túloldalon érkezett a büntetés: a találkozó legjobbja, Mina Čavić ugyanis húsz méterről kilőtte a bal alsó sarkot, amivel el is döntötte a három pont sorsát.

A 13. forduló: TSC–Sloga 1:3, Zemun–Kolubara 1:2, Spartacus–Požarevac 5:0, Mašinac–Radnički 2:0. A Crvena zvezda–Vojvodina találkozót csütörtökön játsszák.

7

A következő forduló: Sloga–Mašinac, Radnički 1923–Spartacus, Požarevac–Zemun, Kolubara–Crvena zvezda, Vojvodina–TSC.

I. LIGA

A 15. forduló: Loznica–Borac 4:4, Kolubara–Žarkovo 1:0, Trayal–Radnički 1923 0:0, Budućnost–Kabel 0:1, Jagodina–Radnički (P) 4:0, Železničar–IMT 0:3, Dubočica–Grafičar 0:0, Sloga–Radnički (M) 0:1. A Zemun–Dinamo találkozót ma játsszák.

11

A következő forduló (november 21-én): Dinamo–Radnički (M), Grafičar–Sloga, IMT–Dubočica, Radnički (P)–Železničar, Kabel–Jagodina, Radnički 1923–Budućnost, Žarkovo–Trayal, Borac–Kolubara, Zemun–Loznica.

I. VAJDASÁGI LIGA

Magyarkanizsa: Tisza–1. Maj 1:0 (1:0)

Potisje-stadion, vezette: Bogićević (Nagybecskerek). Góllövő: N. Ivanović a 27. percben.

Tisza: Tasić, A. Ivanović, Zolnajić, Kiss, Božić, Tomišić, Đorović (Crkvenjakov), N. Ivanović, Kukolj (Ćovin), Orcsity (Pejović), Matijašević (Borsos).

1. Maj: Petrović, Ninković (Krstić), Simeunović, Aleksić, Milojević, Spasić, Mašić (Jović), Radišić, Vučetić (Milin), Sremčević, Stojanović.

A harcias és végig izgalmas találkozón a Tisza megérdemelten aratott minimális győzelmet. Először a 23. percben a vendégek veszélyeztettek, ám Tasić menteni tudott. A mindent eldöntő találat a 27. percben született, ekkor Tomišić jobb oldali szögletére a tizenhatoson belül Nebojša Ivanović érkezett a legjobban, és erős lapos lövésével betalált a rumaiak kapujába. A második félidőben a Tisza előtt adódott néhány gólszerzési lehetőség, de a támadók elrontották a befejezéseket. Az 56. percben Đorović csak a kapufát találta el. A 67. percben Matijašević packázott el egy ígéretes lehetőséget. A szolod rumaiak távoli lövésekkel próbálkoztak, ám Stojanović, Vučetić és Aleksić kapura lövéseit Tasić magabiztosan hárította.

A 17. forduló: Tisza–1. Maj 1:0, Mladost–Dinamo 4:1, Feniks–Borac 4:1, Radnički (N)–Sloboda 0:1, Becse–Sloga 0:2, Jedinstvo–Dunav 2:0, Radnički 1912–Hajduk 2:0, Kozara–Bácska 1901 3:2, Vojvodina–Vršac 0:2, Stari Grad–Omladinac 1:0.

7

A következő forduló (november 21-én és 22-én): 1. Maj–Omladinac, Vršac–Stari Grad, Bácska 1901–Vojvodina, Hajduk–Kozara, Dunav–Radnićki 1912, Sloga–Jedinstvo, Sloboda–Becse, Borac–Radnički (N), Dinamo–Feniks, Tisza–Mladost.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Bajsa: Bajsa–Srbobran 4:0 ( 2:0)

Bajsai pálya, vezette: Berenji (Belgrád). Góllövők: Stojanović a 21. és a 30., Rušak a 63., Manojlović a 88. percben.

Bajsa: Damjanović, Manojlović, Dér, Tresiglavić (Poros) De. Rahić (Zsemberi), Kaluđerović (Da. Rahić), Rušak, Marijanović, Krivokapić (Babi), Stojanović, Ivanov (Majkić).

Srbobran: Babin, Klipić, Tešanović, Radojković, Petrović, Živanović, Hodonicki, Reljić, Dukić (Milosavljević) Glendža, Jovanović.

A bajsaiak nagyszerűen játszottak, a vendégcsapat egyszerűen meg sem tudta közelíteni a hazaiak kapuját.

A 15. forduló: Mladost (P)–Obilić 6:0, Krila Krajine–Tekstilac 1:3, Mladost (T)–Mladost (A) 2:2, Njegoš–Tavankut 0:1, Bácska (P)–ČSK 2:1, Hercegovac–Radnički (Z) 3:1, Bajsa–Srbobran 4:0, Vojvodina (T)–Vojvodina (B) 1:4, Vrbas–Crvenka 2:1.

6

A következő forduló (november 21-én és 22-én): Obilić–Crvenka, Vojvodina (B)–Vrbas, Srbobran–Vojvodina (T), Radnički (Z)–Bajsa, ČSK–Hercegovac, Tavankut–Bácska (P), Mladost (A)–Njegoš, Tekstilac–Mladost (T), Mladost (P)–Krila Krajine.

SZABADKAI LIGA

Zenta: Zenta–Egység 4:1 (4:1)

Városi stadion, vezette: Vrana (Szabadka). Góllövők: Korać az 5., Mandič a 22., Pavlov a 34., G. Živković a 43., illetve Olah a 45. percben.

Zenta: Tomašev, Dimić, Pavlov (Zeković), Žmukić (S. Živković), Győri, Matić, Đuza, Mandić (Piri), Lovre, Korać, G. Živković.

Egység: Optri, Kozlić, Miljković, Terazin, Pejović, Zvorenj, Mendlar, Miljković, Itai, Paróci, Oláh.

A Zenta az első félidőben nyújtott kiváló játéka miatt megérdemelt győzelmet aratott a kishegyesiek felett. Az első gólt Kora szerezte egy jogosan megítélt büntetőből. A második gólnál Mandić találta fel magát legjobban egy kapu előtti kavarodásnál. Ezt követően Pavlov Korać szöglete után volt eredményes. A félidő hajrájában Goran Živkovic fejesével négygólosra növelte csapata előnyét. A 45. percben Oláh egy ellentámadás után mattolta a hazai védelmet. A második félidőben ellaposodott a játék, a hazaiak támadtak, de helyzeteiket nem tudták kihasználni.

Ada: AFK–Iskra 1:1 (0:1)

Rekreációs központ, vezette: Trbojević (Szabadka). Góllövők: Morović a 90. (11-esből), illetve Tešanović a 10. percben.

AFK: Radojčić, Vujić, Kurtešanin, Pintér, Bikicki (Pozsár), Lajkó (Péter), Budai, Kiss (Popov, Segedinski), Baštovanov, Morović, Nagy (Miladinov).

Iskra: Vučinić, Čovs, Barović, Kuđerski, Stalević, Živanović, Petrović (Subotić), Ivan, Nikolić, Bokan, Tešanović.

A kucorai vendégek alaposan meglepték az adai csapatot, szinte az egész mérkőzésen vezettek, végül azonban be kellett érniük az egy ponttal. A vendégcsapat gyors, pontos átadásokkal hozta ki a labdát, sorra nyerte a párharcokat, és könnyen került gólhelyzetbe. A hazai csapat sokat hibázott, és sehogyan sem találta ellenfele játékának ellenszerét. Az 5. percben Bikicki beadása és Morović fejese nyomán a labda a felső kapufáról kifelé pattant. Öt perccel később egy előreívelt labdát követően az adai védelem nem tudott felszabadítani, Tešanović pedig kapásból a kapu jobb oldalába bombázott. A továbbiakban Bokan és Ivan előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a védelem mentett, Kuđerski távoli lövése pedig a felső kapufát találta el. Adai részről Lajkó lőtt közelről kapu fölé, Miladinov fejese pedig kissé elkerülte a kaput. A szünet után jobbára a mezőnyben pattogott a labda, gyakori szabálytalanságokkal, a vendégek pedig ügyesen tördelték a játékot, húzták az időt. A 70. percben Bokan lövését védte Radojčić, kilenc perccel később pedig Nikolić forgatta meg az adai védelmet, majd a kapu mellé lőtt. Amikor már úgy látszott, hogy a vendégek elviszik a pontokat, Baštovanov ívelt a tizenhatosba, ahol Pozsárt buktatták, és a játékvezető azonnal büntetőt ítélt. Morović magabiztosan értékesítette a tizenegyest. A mérkőzés lefújása után a két csapat játékosai egymásnak estek, és a dulakodás végén Radojčić, valamint Baštovanov kapott piros lapot.

A 14. forduló: Radnički–Sloga 0:5, AFK–Iskra 1:1, Sutjeska–Proleter (Nj) 2:1, Zenta–Egység 4:1, Đurđin–Napredak 1:2, Jadran–Preporod 1:1, Proleter (RS)–Tornyos 1:0, Budućnost–Obilić 2:3.