2024. április 23., kedd
LABDARÚGÁS – SZUPERLIGA

Újra hengerelt a TSC

A topolyaiak ezúttal a lučani Mladostot győzték le fölényesen – Értékes adorjáni pont Pancsováról – Éledezik a törökkanizsai Obilić

SZUPERLIGA

Zenta: TSC–Mladost 5:0 (3:0)

Városi stadion, vezette: Maksimović (Inđija). Gólszerzők: Milićević a 33., Petković a 43., Zec a 45. Banjac a 80., Babić a 87. percben.

TSC: Filipović, Petković, Balázs (Skopljak, 57.), Babić, Grabež, Duronjić (Đurić, 68.), Santrač (Tumbasević, 46.), Tomanović, Milićević, Lukić (Banjac, 79.), Zec (Szilágyi, 68.).

Mladost: Zečević, Jovanović (Perović, 54.), Mićević, Milošević, Cvetković, Krajišnik, Ješić (Stanisavljević, 54.), Odita, Radivojević (Babić, 54.), Milanovićv (Marković, 66.), Kos (Selenić, 46.).

Fölényes győzelmet aratott a topolyai TSC a szerb Szuperliga 14. fordulójában Zentán a lučani Mladost felett. A topolyai kék-fehérek már az első félidőben 3:0-s előnyre tettek szert: Milićević, Petković és Zec talált be. A játék képe a második játékrészben sem igazán változott, a topolyai csapat uralta a mérkőzést. A 80. percben Banjac, a 87. minutumban pedig Babić lőtt gólt, ezzel beállítva az 5:0-s végeredményt. Szabó Zoltán együttese egy bajnoki döntetlen és egy vereség után visszatért a győzelmek útjára. A vajdasági együttes következő ellenfele a belgrádi Partizan lesz.

A 14. forduló: Novi Pazar–Zlatibor 1:2, Bačka (P)–Rad 0:1, Metalac–Vojvodina 3:3, Radnički (N)–Radnik 0:1, Mačva–Javor 1:0, Spartacus–Partizan 1:2, Proleter–Napredak 1:0, TSC–Mladost 5:0, Čukarički–Voždovac 3:2.

7

A következő forduló (november 21-én): Voždovac–Novi Pazar, Mladost–Čukarički, Napredak–TSC, Partizan–Proleter, Javor–Spartacus, Radnik–Mačva, Inđija–Radnički (N), Vojvodina–Crvena zvezda, Rad–Metalac, Zlatibor–Bačka (P).

NŐI SZUPERLIGA

A 12. forduló: Sloga–Radnički 1923 7:0, Požarevac–Mašinac 0:4, Kolubara–Spartacus 1:12, TSC–Crvena zvezda 1:3. A Vojvodina–Zemun találkozó eredményéről nem érkezett jelentés.

4

A következő forduló (november 14-én és 15-én): TSC–Sloga, Crvena zvezda–Vojvodina, Zemun–Kolubara, Spartacus–Požarevac, Mašinac–Radnički 1923.

I. LIGA

A 14. forduló: Dinamo–Sloga 3:1, Radnički (M)–Dubočica 3:0, Grafičar–Železničar 3:0, IMT–Jagodina 2:0, Radnički (P)–Budućnost 2:2, Kabel–Trayal 1:1, Žarkovo–Loznica 2:0. A Radnički 1923–Kolubara találkozót ma játsszák. A Borac–Zemun mérkőzést elhalasztották.

11

A következő forduló (november 7-én): Zemun–Dinamo, Loznica–Borac, Kolubara–Žarkovo, Trayal–Radnički 1923, Budućnost–Kabel, Jagodina–Radnički (P), Železničar–IMT, Dubočica–Grafičar, Sloga–Radnički (M).

I. VAJDASÁGI LIGA

Pancsova: Dinamo–Tisza 0:0

Városi stadion, vezette: Ranisavić (Mitrovica).

Dinamo: Andžić, Janković (Karanfilovski), Aničić, Crnomarković, Krmar, Pešterac, Matijević, Krstić, Stanojković, Jakovašić (Ahčin), Zlatković (Bodlović).

Tisza: Tasić, A. Ivanović, Zolnajić, Kiss, Božić (Pejović), Fényszárosi (Crkvenjakov), Tomišić, Đorović, Orcsity (Borsos), Matijašević, Nagy (Šicar).

A Tisza folytatta jó szereplését, és a nehéz vendégjáték során pontot szerzett. A hazaiaknak több lehetőségük volt, de az adorjániak jó védekezéssel megőrizték kapujuk érintetlenségét. Tasić kapus remek védéseivel szintén hozzájárult a jó eredmény eléréséhez.

A 16. forduló: 1. Maj–Stari Grad 0:0, Omladinac–Vojvodina 5:0, Vršac–Kozara 2:0, Bácska 1901–Radnički 1912 0:0, Hajduk–Jedinsto 1:1, Dunav–Becse 0:0, Sloga–Radnički (N) 1:2, Sloboda–Feniks 0:3, Borac–Mladost 0:1, Dinamo–Tisza 0:0.

7

A következő forduló (november 14-én és 15-én): Tisza–1. Maj, Mladost–Dinamo, Feniks–Borac, Radnički (N)–Sloboda, Becse–Sloga, Jedinstvo–Dunav, Radnički 1912–Hajduk, Kozara–Bácska 1901, Vojvodina–Vršac, Stari Grad–Omladinac.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Törökkanizsa: Obilić–Vrbas 5:2 (3:0)

Obilić-stadion, vezette Ćeranović (Szeghegy). Góllövők: Krasin a 18., Dražić a 28., a 45. és az 50., Rankov a 67., illetve Cicmil a 48. és a 86. percben.

Obilić: Csanádi, Al Sadi (Rajkov), Terzin (Janković), Đukić, Krasin, Dražić, Glogovac, Momčilov, Savić (Rankov), Mijić, Borenović.

Vrbas: Dimić, Popović, Makaji, Koprivica (Peković), Jovanović, Kozomora (Srdanović), Marojević, Cicmil, Mušikić, Zeković, Pravilović.

A törökkanizsaiak már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát. A 18. percben Dražić és Đukić vezetettek egy szép támadást, amelyet végül Krasin fejezett be. A 28. percben a munka nehezét Borenović végezte el, a jobb szélen tört előre, majd pontos beadását Dražić közelről a hálóba lőtte, aki a félidő hajrájában egyéni akcióból még egy gólt tudott lőni. A második félidő eleje a vendégeké volt, ekkor Cicmil egy gyönyörű mozdulattal szépíteni tudott. Nem sokáig örülhettek azonban a verbásziak, két perc múlva ugyanis Dražić megszerezte harmadik találatát. Nem sokkal később a hazaiak előnyét Rankov még tudta növelni. A hajrában a törökkanizsaiak tíz emberre fogyatkoztak, mert Ćeranović játékvezető a 73. percben kiállította Momčilovot. A 86. percben a vendégek büntetőhöz jutottak, amelyet Cicmil magabiztosan értékesített. A 90. percben Cicmil közel járt a mesterhármashoz, de lövése csak a kapufát találta el.

A 14. forduló: Obilić–Vrbas 5:2, Crvenka–Vojvodina (T) 3:0, Vojvodina (B)–Bajsa 0:1, Srbobran–Hercegovac 1:1, Radnički (Z)–Bácska (P) 2:1, ČSK–Njegoš 3:1, Tavankut–Mladost (T) 2:1, Mladost (A)–Krila Krajine 2:2, Tekstilac–Mladost (P) 2:1.

6

A következő forduló (november 14-én és 15-én): Mladost (P)–Obilić, Krila Krajine–Tekstilac, Mladost (T)–Mladost (A), Njegoš–Tavankut, Bácska (P)–ČSK, Hercegovac–Radnički (Z), Bajsa–Srbobran, Vojvodina (T)–Vojvodina (B), Vrbas–Crvenka.

SZABADKAI LIGA

Tornyos: Tornyos–Jadran 0:2 (0:1)

Tornyosi pálya, vezette: Vukaš (Szabadka). Góllövő: Ćurkoli a 9. és a 88. percben.

Tornyos: Đorđević, Homolya G. (Lálity), Tóth Horgosi, Samardžija, Nagy, Kokrehel (Gubik), Barna D., Karácsonyi, Kaszás, Barna Zs., Csernák (Deák).

Jadran: Milanović, Brezovac, Csőke, Malecki, Serdar (Ilić, Strahinja), Stanišić, Radulović, Balać, Ćurkoli, Alaksijević (Martinović), Major.

Hazai lehetőséggel kezdődött a mérkőzés, a 7. percben Kaszás éles szögből lőtt, a vendégek kapusa azonban a helyén volt. Két perc múlva a bácsfeketehegyiek már pontosabban céloztak: a hazai védelem figyelmetlensége után Stanišić elé került a labda, az ő lapos beadását pedig Ćurkoli értékesítette. A 16. percben Kaszás lapos lövése csak centikkel kerülte el a kaput, majd a vendégek percei következtek, a 22. és a 26. perc között a kék mezesek többször is veszélyeztették Đorđević kapuját, a tornyosiak rutinos hálóőre azonban remek védéseket bemutatva megmentette csapatát az újabb góltól. A folytatásban sokáig a két tizenhatos között folyt a játék, majd a hajrában jöttek az újabb helyzetek mindkét oldalon. A 72. percben Barna Denisz egyenlíthetett volna, ám a hazai szélső közeli lövését védeni tudta Milanović, majd a túloldalon Csőke lőtt kevéssel mellé. A három pont sorsa a 88. percben dőlt el, amikor a meccs legjobbja, Ćurkoli egy szép csel után 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

A 13. forduló: Budućnost–Radnički 4:0, Obilić–Proleter (RS) 2:6, Tornyos–Jadran 0:2, Preporod–Đurđin 3:0, Napredak–Zenta 0:0, Egység–Sutjeska 2:3, Proleter (Nj)–AFK 2:2, Sloga–Iskra 4:0.