2024. április 18., csütörtök

Nadal a negyedik ezredes!

Rafael Nadal az ezredik győzelmét mutató táblával (Fotó: Beta/AP)

Rafael Nadal több mint két és fél órás meccsen győzte le honfitársát, a 39 éves Feliciano Lópezt a párizsi teremtorna 2. fordulójában, amivel pályafutása 1000. ATP-győzelmét aratta. A spanyol salakkirály a negyedik, aki 1000 tétmeccset tudott nyerni, korábban Jimmy Connors 1274, Roger Federer 1242 és Ivan Lendl 1068 találkozón diadalmaskodott. Az öröklistán e négyest Guillermo Vilas és Novak Đoković követik 949, illetve 932 győzelemmel.

Idénycsúcsot döntött az orosz Andrej Rubljov, aki 2020-ban már 40 győzelemnél tart, így a 39-et aratott Đokovićot utasította maga mögé.

Miomir Kecmanović nem tudta megismételni a New York-i sikert, és mindössze 55 perc alatt súlyos vereséget szenvedett a német Alexander Zverevtől. Újabb győzelmével Diego Schwartzman nagy lépést tett az évzáró mestertorna irányában, de Pablo Carrenónak és Miloš Raonićnak is van még halvány esélye. Kisebb meglepetés, hogy az ausztrál Alex de Minaur aránylag könnyen múlta felül a múlt heti bécsi hőst, az olasz Lorenzo Sonegót.

PÁRIZS. – A férfitorna 2. fordulójában: A. Zverev–Kecmanović 6:2, 6:2, Nadal–F. López 4:6, 7:6, 6:4, Rubljov–Albot 6:1, 6:2, Schwartzman–Gasquet 7:5, 6:3, Raonić–Herbert 6:4, 6:4, Wawrinka–Paul 4:6, 7:6, 6:2, Thompson–Ćorić 2:6, 6:4, 6:2, De Minaur–Sonego 6:3, 7:5, Mannarino–Nisioka 6:3, 6:7, 6:3.

HERAKLION. – A futures 1. fordulójában: Ignatik–Marozsán 6:4, 6:2.

SARM ES-SEJK. – A futures 1. fordulójában: Miladinović–McHugh 2:6, 6:1, 6:2.