Nem könnyű a fővárosban

A TSC férficsapata kikapott, a női pedig remizett Belgrádban – Nagyarányú győzelmet aratott a Bajsa, a Zenta és az AFK is

SZUPERLIGA

Belgrád: Voždovac–TSC 2:0 (1:0)

Voždovac-stadion, vezette: Piper (Čačak). Gólszerzők: Nišić (11-esből) a 41., Stoisavljević a 85. percben.

Voždovac: Preković, Živković, Gajić, Milović, Laszickasz (Janković, 65.), Stanković, Nišić (Milojević, 79.), Putinčanin, Ajdinović, Pantović (Cvetićanin, 72.), Stojčev (Stoisavljević, 79.).

TSC: Filipović, Antonić (Babić, 72.), Balázs, Petković, Grabež, Tomanović, Tumbasević, Banjac (Duronjić, 56.), Lukić, Milićević (Đurić, 72.), Szilágyi.

Küzdelmes mérkőzést játszott a belgrádi Voždovac és a topolyai TSC a Szuperliga 13. fordulójában. Az első félidőben a hazaiak kétszer is eltalálták a kapufát, de a TSC-nek is voltak lehetőségei, ezeket azonban Preković rendre hárította. A meccs fordulópontja a 40. percben jött el, amikor a játékvezető meglehetősen érdekes tizenegyest ítélt a Voždovacnak. A büntetőpontról Nišić volt eredményes. A fordulás után a topolyaiak mindent egy lapra feltéve támadtak: előbb Lukić, majd Grabež közeli löketét védte a Voždovac hálóőre. A három pont sorsa a 85. minutumban dőlt el, ekkor a vendégvédők hibája után Stoisavljević gurított közelről a hálóba. Szabó Zoltán együttese az utóbbi öt meccséből csak kettőt nyert meg, jelenleg 11. a tabellán.

A 13. forduló: Čukarički–Novi Pazar 4:0, Voždovac–TSC 2:0, Mladost–Proleter 0:0, Napredak–Spartacus 1:1, Partizan–Mačva 2:0, Javor–Radnički (N) 1:0, Radnik–Crvena zvezda 1:4, Inđija–Metalac 0:1, Vojvodina–Bačka (P) 3:1, Rad–Zlatibor 0:2.

5

A következő forduló (november 7-én): Novi Pazar–Zlatibor, Bačka (P)–Rad, Metalac–Vojvodina, Crvena zvezda–Inđija, Radnički (N)–Radnik, Mačva–Javor, Spartacus–Partizan, Proleter–Napredak, TSC–Mladost, Čukarički–Voždovac.

NŐI SZUPERLIGA

Belgrád: Zemun–TSC 1:1 (1:1)

Ada Ciganlija sportközpont, vezette: Mickoška (Belgrád). Góllövők: Host a 3., illetve Szilusi a 36. percben.

Zemun: Sipetić, Jovanović, Belovan, Batinić, Mugoša, Marjanović, Mandić (Popović), Sofronić (Andrić), Stokić, Čolić, Host (Maksimović).

TSC: Đapić, Balázs, Drobnjak, Bradić, Jelača, Szilusi, Jankov, Körmöczi, Kecman (Ivošević), Trbojević (Sóti), Knežević.

A szitáló esőben, csúszós talajú pályán megrendezett találkozó nem indult jól a vendégek számára. A zimonyiak ugyanis már az első támadásukból gólt értek el: a 3. percben Host megpattanó lövése Đapić kapujának jobb alsó sarkában kötött ki. A magyarkanizsaiak a 35. percben veszélyeztették először Sipetić kapuját, Trbojević lövését még szögletre ütötte a zimonyi hálóőr, a beívelés után viszont Szilusi megpattanó fejese már utat talált a kapuba. Az egyenlítő találat után a TSC csapata könnyen vezetést szerezhetett volna, előbb Jankov lőtt 18 méterről mellé, majd Trbojević távoli szabadrúgása a felső lécen csattant. A második játékrészben nyílt küzdelem folyt a pályán, helyzetek mindkét kapu előtt adódtak, ám a kapusok végig jól teljesítettek. A 80. percben Jankov lövésénél már Sipetić is verve volt, a kapufa azonban megmentette a hazaiakat a góltól. A Zemun elleni mérkőzésen Körmöczi Csilla a 100. bajnoki mérkőzését játszotta a kék-fehér klub színeiben.

A 11. forduló: Crvena zvezda–Sloga 4:2, Zemun–TSC 1:1, Spartacus–Vojvodina 6:0, Mašinac–Kolubara 1:0, Radnički 1923–Požarevac 1:1.

4

A következő forduló: Sloga–Radnički 1923, Požarevac–Mašinac, Kolubara–Spartacus, Vojvodina–Zemun, TSC–Crvena zvezda.

I. LIGA

A 13. forduló: Borac–Dinamo 0:1, Zemun–Žarkovo 0:1, Loznica–Radnički 1923 3:1, Budućnost–IMT 2:1, Jagodina–Grafičar 0:0, Železničar–Radnički (M) 0:1, Dubočica–Sloga 0:0. A Kolubara–Kabel és a Trayal–Radnički (P) találkozót ma játsszák.

10

A következő forduló (november 7-én): Dinamo–Sloga, Radnički (M)–Dubočica, Grafičar–Železničar, IMT–Jagodina, Radnički (P)–Budućnost, Kabel–Trayal, Radnički 1923–Kolubara, Žarkovo–Loznica, Borac–Zemun.

I. VAJDASÁGI LIGA

Magyarkanizsa: Tisza–Borac 2:1 (1:0)

Potisje-pálya, vezette: Zeljković (Cservenka). Gólszerzők: Zolnajić a 4., Matijašević az 59. (11-esből), illetve Nikolić u 92. percben.

Tisza: Tasić, A. Ivanović, Zolnajić, Kiss, Božić, Ćovin, N. Ivanović, Kukolj (Đorović), Orčić (Borsos, Crkvenjakov), Matijašević, Nagy (Pejović).

Borac: V. Petrović, Mićić (Mijatović), N. Petrović, Pavlović, Rakić (Gavrilović), Đurić, Mladenović, Radović (Sekulić), Galić, Pavlov (Nikolić), Marković.

A forduló rangadóján a kemény és kellemetlen ellenfél ellen a hazaiak hamar megszerezték a vezetést, amikor a jobb szélen előretörő Orčić Zolnajić elé lőtte a labdát, aki kilőtte a jobb alsó sarkot. Az 59. percben egy ellentámadás végén Matijaševićet buktatták, s a sértett magabiztosan értékesítette a büntetőt. A vendégeknek Nikolić révén csak a ráadásban sikerült szépíteniük.

A 15. forduló: Dinamo–1. Maj 1:1, Tisza–Borac 2:1, Mladost–Sloboda 6:1, Feniks–Sloga 3:1, Radnički (N)–Dunav 5:0, Becse–Hajduk 1:0, Jedinstvo–Bácska 1901 2:0, Radnički 1912–Vršac 2:0, Kozara–Omladinac 1:2, Vojvodina–Stari Grad 1:2.

7

A következő forduló (november 7-én és 8-án): 1. Maj–Stari Grad, Omladinac–Vojvodina, Vršac–Kozara, Bácska 1901–Radnički 1912, Hajduk–Jedinsto, Dunav–Becse, Sloga–Radnički (N), Sloboda–Feniks, Borac–Mladost, Dinamo–Tisza.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Bajsa: Bajsa–Crvenka 8:0 (4:0)

Bajsai pálya. Góllövők: Lekaj a 4., Kaluđerović a 29. és az 56., Bátori a 32. (11-esből), Stojanović a 43., Manojlović az 50., az 58. és a 68. percben.

Bajsa: Damjanović (Rankov), Manojlović, Dér, Tresiglavić, Kaluđerović, Rušak (Stojanović), Lekaj, Marjanović (Boros), Zsemberi, Bátori (Rahić), Ivanov (Bábi).

Crvenka: Jokić (Gostović), Đuričković, Ivić, J. Subotić, Mi. Kerekeš, Maksimović, M. Subotić, Božičić, Ma. Kerekeš, Bulatović (Bakić), Babić.

A bajsai csapat nagyobb erőfeszítés nélkül aratott kiütéses győzelmet. A találkozó már az első félidőben eldőlt, amikor is a hazai csapat négygólos előnyre tett szert. A bajsaiak a szünetet követően is támadtak, így végül 8:0 arányú győzelmet arattak.

A 13. forduló: Mladost (P)–Mladost (A) 0:0, Krila Krajine–Tavankut 2:0, Mladost (T)–ČSK 2:0, Njegoš–Radnički (Z) 2:0, Bácska (P)–Srbobran 1:1, Hercegovac–Vojvodina (B) 2:1, Bajsa–Crvenka 8:0, Vojvodina (T)–Vrbas 1:1, Tekstilac–Obilić 5:1.

6

A következő forduló (november 7-én és 8-án): Obilić–Vrbas, Crvenka–Vojvodina (T), Vojvodina (B)–Bajsa, Srbobran–Hercegovac, Radnički (Z)–Bácska (P), ČSK–Njegoš, Tavankut–Mladost (T), Mladost (A)–Krila Krajine, Tekstilac–Mladost (P).

SZABADKAI LIGA

Zenta: Zenta–Preporod 5:1 (1:0)

Népkerti pálya, vezette Roganović (Szeghegy). Góllövők: Đuza a 7., Korać az 57., Živković a 64., Matić a 75., Piri a 88., illetve Ždrnja az 53. percben.

Zenta: Tomašev, Dimić (S. Živkovič), Pavlov, Bajtai (Žmukić), Győri, Lovre, Đuza (Piri), Mandić, Matič (Zeković), Korać, G. Živković.

Preporod: Vuković, Doslov (Srednik), Grbić, Ruski, Vukelić, Papdi, Tumbas Loketić, Kovács, Damjanović (Kopanja), Kurušić, Ždrnja.

A házigazda teljesen megérdemelten nyert ilyen arányban. A 7. percben Korać lövése után a labda a kapufáról pattant vissza, majd Đuza a halóba juttatta. A második félidő elején a vendégek igyekeztek kiegyenlíteni, s erőfeszítésüknek meg is lett az eredménye, hiszen Ždrnja az 53. percben szabadrúgásból bevette a hazaiak kapuját. Ezt követően a zentaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az 57. percben Korać vezetéshez juttatta a hazaiakat. A 60. percben a sportszerűtlen Ždrnját kiállította a játékvezető. A hazaiak a folytatásban még nagyobb fölényben voltak, s ennek eredményeként Živković egyéni akcióból, Matić pedig egy jobb oldali beadást követően talált be. Az i-re a pontot Piri tette fel.

Ada: AFK–Egység 5:0 (3:0)

Rekreációs központ, vezette: Lukić (Szabadka). Góllövők: Morović a 11. és a 27., Baštovanov a 15., Pintér a 66. és Nagy a 89. percben.

AFK: Radojčić, Vujić, Laták (Nagy), Kurtešanin, Bikicki (Kiss), Baštovanov (Pozsár), Pintér, Miladinov, Péter (Somborac), Lajkó, Morović (Šević).

Egység: Ivanišević, Kosović (Radóc), D. Miljković, Perazić, Pejović, Svorenj, S. Miljković, Mendlek, Vince (Đuranović), Oláh, Itaji.

Az egész mérkőzésen az adai csapat irányította a játékot, sorra dolgozta ki a gólszerzési lehetőségeket, és azokat jó arányban használta ki. A vendégek azonban nem játszottak alárendelt szerepet, többször is megtréfáltak a vendéglátó védelmét villámgyors ellentámadásokból, a becsületgólt mégsem tudták megszerezni. Az adai gárda hamar kétgólos előnyhöz jutott, majd a 27. percben az elemében levő Morović holt szögből is az üres kapuba gurított a kapujából kifutó mozduló Ivanišević mellett. A szünet után a kishegyesiek rákapcsoltak, előbb Mendlek közeli lövését védte Radojčić, majd Perazić távoli lövése a felső kapufáról pattant vissza. Mégis újabb adai gól következett, Baštovanov jobb oldali beadására érkezett jó ütemben Pintér, és fejjel szerzett gólt. A 70. percben a Pozsár buktatásáért megítélt büntetőt Morović végezte el, de lövését a vendégek kapusa a felső kapufa segítségével hárította. A mérkőzés hajrájában Oláh szerezhetett volna gólt, előbb Radojčić védett bravúrral, majd a vendégek szélsője kissé kapu mellé lőtt. Végül jobb oldali beadás után Nagy volt közelről eredményes.

Tiszaszentmiklós: Sloga–Proleter (Nj) 1:1 (0:0)

Sloga-pálya, vezette: Trbojević (Szabadka). Góllövők: Sarapa a 81., illetve Jarković a 92. percben.

Sloga: Stijović, Ušumović, Barjaktarović, Popović, Bauk, Tanackov (Mičević), Zavišić, Savić, Martinović (Radosavčević), Živanović (Ostrogonac), Sarapa.

Proleter: Matković, Daniel Curnović, Vranješ, Kurin, Kustudić, Demonjić, Grbić, David Curnović, Horvat, Stojilović, Jerković.

Nyílt és érdekes mérkőzést játszott a két csapat. Mindkét oldalon több helyzetet alakítottak ki, de a kapusok a hajráig nagyszerűen védtek, így a végjáték is rendkívüli izgalmakat hozott. A hazaiak részéről a 82. percben Sarapa remek egyéni megmozdulása után szerzett gólt. Jerković szó szerint az utolsó pillanatban egyenlített, ekkor egy kapu előtti kavarodásban ő találta fel magát legjobban.

A 12. forduló: Iskra–Radnički 1:1, Sloga–Proleter (Nj) 1:1, AFK–Egység 5:0, Sutjeska–Napredak 2:2, Zenta–Preporod 5:1, Đurđin–Tornyos 1:1, Jadran–Obilić 4:2, Proleter (RS)–Budućnost 4:1.