Adorjáni siker Bánátban

A Tisza könnyen győzte le a sereghajtót – Az Obilić elkerült az utolsó helyről – Nem született gól Tornyoson a községi rangadón

SZUPERLIGA

A 12. forduló: Novi Pazar–Rad 2:1, Zlatibor–Vojvodina 0:2, Bačka (P)–Inđija 1:2, Mačva–Napredak 1:2, Proleter–Voždovac 1:1.

5

A következő forduló (október 31-én): Čukarički–Novi Pazar, Voždovac–TSC, Mladost–Proleter, Napredak–Spartacus, Partizan–Mačva, Javor–Radnički (N), Radnik–Crvena zvezda, Inđija–Metalac, Vojvodina–Bačka (P), Rad–Zlatibor.

I. LIGA

A 12. forduló: Dinamo–Dubočica 1:2, Sloga–Železničar 1:1, Radniči (M)–Jagodina 1:1, Radnički (P)–Kolubara 1:1, Kabel–Loznica 0:0, Radnički 1923–Zemun 2:1, Žarkovo–Borac 1:0. A Grafičar–Budućnost és az IMT–Trayal találkozót ma játsszák.

7

A következő forduló (október 31-én): Borac–Dinamo, Zemun–Žarkovo, Loznica–Radnički 1923, Kolubara–Kabel, Trayal–Radnički (P), Budućnost–IMT, Jagodina–Grafičar, Železničar–Radnički (M), Dubočica–Sloga.

I. VAJDASÁGI LIGA

Torontáltószeg: Sloboda–Tisa 0:3 (0:1)

Pantelić-stadion, vezette: Bečanović (Zombor). Góllövők: Matijašević a 34. és a 74. (11-esből) és Orčić a 82. percben.

Sloboda: Živkov, Ratko (Kondić), Reljić, Ćulibrk (Jovandić), Galić, Cvijanović, Spahić, Popov, Savić, Ćosić (Misić), Popović, Vrbački.

Tisza: Tasić, A. Ivanović, Zolnajić, Kiss, Božić (Orčić), Ćovin (Đorović), Crkvenjakov, Tomišić, N. Ivanović, Matijašević (Borsos), Nagy (Pejović).

A Tisza csapata sikeresen szerepelt Torontáltószegen. A vendégek a 34. percben gyors támadást vezettek, amelynek végén Matijašević betalált a hazai kapuba. Ugyanez a játékos a 74. percben értékesített egy büntetőt, majd a 82. percben Orčić biztosította be az adorjániak győzelmét.

A 14. forduló: 1. Maj–Vojvodina 1:1, Stari Grad–Kozara 4:0, Omladinac–Radnički 1912 0:0, Vršac–Jedinstvo 1:1, Bácska 1901–Becse 2:1, Hajduk–Radnički (N) 1:1, Dunav–Feniks 2:3, Sloga–Mladost 1:0, Sloboda–Tisza 0:3, Borac–Dinamo 0:1.

7

A következő forduló (október 31-én és november 1-jén): Dinamo–1. Maj, Tisza–Borac, Mladost–Sloboda, Feniks–Sloga, Radnički (N)–Dunav, Becse–Hajduk, Jedinstvo–Bácska 1901, Radnički 1912–Vršac, Kozara–Omladinac, Vojvodina–Stari Grad.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Törökkanizsa: Obilić–Vojvodina (T) 2:0 (1:0)

Obilić-stadion, vezette: Berenji (Belgrád). Góllövők: Borenović a 15. és Rankov a 47. percben.

Obilić: Csanádi, Nikšić (Pantelin), Momčilov, Terzin, Đukić, Krasin (Rajkov), Glogovac, Rankov, Borenović, Savić (Janković), Mijić.

Vojvodina: Bugarski, Jovanov, Ramić, Mustafović, Túri, Milovanović (M. Ranisavljev), Vučić (Stanojev), Familić, Vujanović (Subić), D. Ranisavljev, Nenadić (Cvijić).

A kiesési rangadót a törökkanizsaiak nyerték meg, és második győzelmüknek köszönhetően elkerültek az utolsó helyről. Mindkét találat szögletet követően született meg, a 15. percben Borenović vette be a vendégek hálóját, a végeredményt pedig Rankov állította be a második félidő elején.

A 12. forduló: Oblić–Vojvodina (T) 2:0, Vrbas–Bajsa 2:1, Crvenka–Hercegovac 1:1, Vojvodina (B)–Bácska (P) 4:0, Srbobran–Njegoš 3:2, Radnički (Z)–Mladost (T) 0:2, ČSK–Krila Krajine 0:1, Tavankut–Mladost (P) 3:1, Mladost (A)–Tekstilac 1:1.

5

A következő forduló (október 31-én és november 1-jén): Mladost (P)–Mladost (A), Krila Krajine–Tavankut, Mladost (T)–ČSK, Njegoš–Radnički (Z), Bácska (P)–Srbobran, Hercegovac–Vojvodina (B), Bajsa–Crvenka, Vojvodina (T)–Vrbas, Tekstilac–Obilić.

SZABADKAI LIGA

Tornyos: Tornyos–Zenta 0:0

Tornyosi pálya, vezette: Vrana (Szabadka).

Tornyos: Đorđević, Arambašić, Tóth Horgosi, Nagy, Samardžija, Kokrehel, Barna Zs., Karácsonyi, Kaszás (Homolya G.), Homolya M., Barna D.

Zenta: Tomašev, Dimić, Pavlov, Bajtai, Žmukić, Lovre (Đuza), Matić, Mandić, Győri, Korać, Živković.

A községi rangadó elején a vendégek voltak aktívabbak, először Đorđević védett egy kemény távoli lövést, majd a 11. percben egy lecsorgó labda Matić elé került, ő azonban tíz méterről fölé bombázott. A 32. percben a tornyosiak kapusa egy visszagurított labdánál elcsúszott, ám a zentaiak nem tudtak élni a lehetőséggel, Matić ugyanis közelről eltévesztette a kaput. A folytatásban egészen a 63. percig kellett várni a következő helyzetre, Korać veszélyes lövését azonban a hazai játékosok blokkolni tudták. Négy perc múlva a tornyosiak kihagyták a mérkőzés helyzetét: Homolya Gergely egy támadáson belül kétszer is kapura fejelt, a csereként pályára lépő játékos második próbálkozása volt a veszélyesebb, a labda ugyanis a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. Az utolsó percekben a vendégek a kapujuk elé szorították a hazaiakat, a piros-fehérek védelme azonban jól zárt, így a sárga-kékek támadásai nem jelentettek igazán nagy veszélyt Đorđević kapujára. A látottak alapján a döntetlen igazságos eredménynek mondható.

A 11. forduló: Radnički–Proleter (RS) 2:4, Budućnost–Jadran 2:0, Obilić–Đurđin 5:2, Tornyos–Zenta 0:0, Preporod–Sutjeska 6:0, Napredak–AFK 2:1, Egység–Sloga 3:4, Proleter (Nj)–Iskra 7:0.