ÚSZÁS

Szabó új országos csúcsa

Szabó Szebasztián (Aqua Centurions) a Nemzetközi Úszóliga második összecsapásának hétfői versenynapján magabiztosan, 22,00 másodperccel nyerte meg az 50 méteres pillangóúszást, ami nemcsak az első helyet, de új rövid pályás magyar országos csúcsot is jelent számára! Szabó saját, 22,13 másodperces rekordját adta át a múltnak, nem mellesleg a zentai tehetség a szám örök-világranglistáján az 5. helyre lépett fel, megelőzve olyan klasszisokat, mint az amerikai Caeleb Dressel (22,06) vagy a francia Florent Manaudou (22,09). Szebi 100 méter gyorson is rajthoz állt hétfőn, ott 46,62 másodperces egyéni rekorddal lett harmadik, ami alig marad el Kozma Dominik 46,50-es országos csúcsától.

A rövid pályás viadal második meccsén a magyarok közül Hosszú Katinka (Iron) 200 pillangón és 400 vegyesen is diadalmaskodott, előbbin Verrasztó Evelyn (Aqua Centurions) ötödik, utóbbin hetedik lett. A háromszoros olimpiai bajnok még 100 vegyesen ugrott medencébe, ahol negyedikként csapott célba. Verrasztó Dávid (Iron) 400 vegyesen nyert, 200 pillangón pedig ötödik lett. Burián Katalin (Aqua Centurions) 100 háton a nyolcadikként ért a falhoz.

Az összecsapást a London Roar nyerte meg az Iron előtt, a harmadik helyen a DC Trident, a negyediken pedig az Aqua Centurions végzett.