Hét Zentán – és hét Magyarkanizsán

A TSC férficsapata fölényes győzelmet aratott a Novi Pazar felett, a lányok várt vereséggel zártak – Az adaiak hősies helytállása révén ismét előnyben a Zenta

SZUPERLIGA

Zenta: TSC–Novi Pazar 7:0 (4:0)

Városi stadion, vezette: Anđelovski (Ferenchalom). Gólszerzők: Zec a 4., Lukić a 16., a 48., Babić a 19., Szilágyi a 26., a 78. és Duronjić a 70. percben.

TSC: Filipović, Varga (Petković, 63.), Balázs (Antonić, 63.), Babić, Grabež, Tomanović (Milićević, 46.), Tumbasević, Banjac, Lukić (Duronjić, 63.), Zec (Stanojev, 72.), Szilágyi.

Novi Pazar: Drobnjak, Vlajković, Trtovac, Kurdić, Živić, Cisse, Marinković (Delimeđac, 30.), Tomić (Milosavljević, 63.), Nedeljković (Perić, 30.), Nikčević (Dragutinović, 72.), Marković (Aganspahić, 46.).

Fantasztikus, kiütéses győzelmet aratott Zentán a topolyai TSC a Szuperliga 11. fordulójában a Novi Pazar felett. A kék-fehérek Zec révén már a 4. percben előnybe kerültek, majd az első félidőben Lukić, Babić és Szilágyi is betalált. A 4:0-s első félidő után nem volt meglepő, hogy a második játékrészben Szabó Zoltán vezetőedző több cserejátékosnak is lehetőséget adott, közülük Duronjić góllal hálálta meg a bizalmat. A második félidőben rajta kívül Lukić és a gólcipőjét megtaláló Szilágyi tudott még eredményes lenni. A TSC rengeteg helyzetet kidolgozott és ki is hagyott, így a 7:0 még kedvező eredménynek is tekinthető a vendégek szempontjából. A találkozón a Novi Pazar hálóőre, Drobnjak többször is hibázott.

A 11. forduló: TSC–Novi Pazar 7:0, Čukarički–Proleter 1:2, Voždovac–Spartacus 2:1, Mladost–Mačva 2:1, Napredak–Radnički (N) 0:0, Partizan–Crvena zvezda 1:1, Javor–Metalac 1:3, Radnik–Bačka (P) 1:0, Inđija–Zlatibor 1:0, Vojvodina–Rad 4:1.

5

A következő forduló (október 25-én): Novi Pazar–Rad, Zlatibor–Vojvodina, Bačka (P)–Inđija, Metalac–Radnik, Crvena zvezda–Javor, Radnički (N)–Partizan, Mačva–Napredak, Spartacus–Mladost, Proleter–Voždovac, TSC–Čukarički.

NŐI SZUPERLIGA

Magyarkanizsa: TSC–Spartacus 0:7 (0:2)

Magyarkanizsai stadion, vezette: Polić (Belgrád). Góllövők: Matić a 35. és a 88., Filipović a 75. és a 90., Slović a 18., Pavlović a 71., Tanasković a 87. percben.

TSC: Đapić, Balázs (Božić), Drobnjak, Jelača, Bradić, Szilusi, Jankov, Körmöczi, Kecman (Kovács), Trbojević (Ivošević), Knežević (Sóti).

Spartacus: Kostić, Vajda, Slović, Heslin (Davies), Milivojević, Filipović, Golubović (Ilić), Pavlović, Matić, Stupar (Ćirić), Obradović (Tanasković).

A vendégek esélyeshez méltóan kezdték a mérkőzést, néhány kihagyott helyzet után a szabadkaiak a 18. percben szerezték meg a vezetést: egy jobb oldali beadás után Slović elé került a labda, ő pedig öt méterről nem hibázott. A bajnokcsapat a 35. percben duplázta meg előnyét, ekkor Matić a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. A folytatásban a hazaiak egészen a 70. percig állták a vendégrohamokat, az utolsó negyedórában azonban a magyarkanizsai együttes teljesen elkészült az erejével, amit a Kék Galambok alaposan ki is használtak, és még ötször bevették Đapić kapuját.

A 10. forduló: Vojvodina–Mašinac 0:5, TSC–Spartacus 0:7, Crvena zvezda–Zemun 7:0, a Sloga–Požarevac és a Kolubara–Radnički 1923 mérkőzésről nem érkezett eredmény.

4

A következő forduló: Crvena zvezda–Sloga, Zemun–TSC, Spartacus–Vojvodina, Mašinac–Kolubara, Radnički 1923–Požarevac.

I. LIGA

A 11. forduló: Žarkovo–Dinamo 2:2, Borac–Radnički 1923 1:2, Zemun–Kabel 1:0, Loznica–Radnički (P) 1:1, Kolubara–IMT 2:2, Trayal–Grafičar 4:1, Budućnost–Radnički (M) 1:1, Jagodina–Sloga 2:0, Železničar–Dubočica 0:0.

7

A következő forduló (október 25-én): Dinamo–Dubočica, Sloga–Železničar, Radniči (M)–Jagodina, Grafičar–Budučnost, IMT–Trayal, Radnički (P)–Kolubara, Kabel–Loznica, Radnički 1923–Zemun, Žarkovo–Borac.

I. VAJDASÁGI LIGA

Magyarkanizsa: Tisza–Sloga 1:2 (1:0)

Potisje-pálya, vezette: Džombić (Ópázova). Góllövők: Ćovin a 37., illetve Ninković a 67., Bojić a 80. percben.

Tisza: Tasić, Zolnajić, Kiss, Božić (Pejović), Ćovin, Avdalović (Orčić), Tomišić, N. Ivanović, Borsos (Đorović), Matijašević, Nagy (A. Ivanović).

Sloga: Bulović, Bajčev, Vidović, Stanković, Simić (Rančić), Vemić (Sapožničenko), Stojaković, Konjović, Makar, Mančić (Ninković, Vukas), Bojić.

Férfias küzdelem folyt Magyarkanizsán. A vendégek már a 7. percben az adorjániak kapujába juttatták a labdát, a találatot azonban a játékvezető egy korábbi szabálytalanság miatt megsemmisítette. A 37. percben a hazaiak szereztek vezetést, Ćovin 20 méteres szabadrúgása védhetetlennek bizonyult.

A második félidőben fordulatra került sor, Ninković ugyancsak szabadrúgásból kiegyenlített, majd a 80. percben egy szögletet követően Bojić fejjel a vendégeket juttatta vezetéshez. Az utolsó percekben lehetőség adódott a Tisza játékosai előtt az egyenlítésre, ám Đorović lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret, így a vendégek három ponttal távoztak.

A 13. forduló: Borac–1. Maj 2:1, Dinamo–Sloboda 2:1, Tisza–Sloga 1:2, Mladost–Dunav 8:0, Feniks–Hajduk 1:4, Radnički (N)–Bácska 1901 3:2, Becse–Vršac 2:2, Jedinstvo–Omladinac 1:1, Radnički 1912–Stari Grad 4:0, Kozara–Vojvodina 0:2.

6

A következő forduló (október 24-én és 25-én): 1. Maj–Vojvodina, Stari Grad–Kozara, Omladinac–Radnički 1912, Vršac–Jedinstvo, Bácska 1901–Becse, Hajduk–Radnički (N), Dunav–Feniks, Sloga–Mladost, Sloboda–Tisza, Borac–Dinamo.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Bajsa: Bajsa–Vojvodina (T) 1:0 (1:0)

Bajsai pálya, vezette: Krušić (Zenta). Góllövő: Bátori a 37. percben.

Bajsa: Damjanović, Mihajlović, Dér, Tresiglavić, De. Rahić (Majkić), Kaluđerović, Rušak (Da. Rahić), Marjanović, Krivokapić, Stojanović, Bátori (Ivanov).

Vojvodina: Bugarski, Jovanov, Ramić, Mustafović, Túri, Milovanov (Cvijić), Vučić, Familić (G. Stanojev), Vujanović (Subić), D. Ranisavljev (M. Ranisavljev), Nenadić (M. Stanojev).

A hazai csapat állandóan támadott, de a helyzeteit kihagyta. A Bajsa igyekezete végül a 37. percben érett be, ekkor Bátori 10 méterről talált be. A második félidőben is mezőnyfölényben játszottak a bajsaiak, de lehetőségeiket ezúttal sem tudták gólra váltani. A vendégeknek egy komolyabb egyenlítési lehetőségük adódott, de azt is elhibázták.

A 11. forduló: Mladost (A)–Obilić 4:2, Tekstilac–Tavankut 2:0, Mladost (P)–ČSK 1:0, Krila Krajine–Radnički (Z) 4:1, Mladost (T)–Srbobran 3:1, Njegoš–Vojvodina (B) 1:1, Bácska (P)–Crvenka 1:0, Hercegovac–Vrbas 1:1, Bajsa–Vojvodina (T) 1:0.

4

A következő forduló (október 24-én és 25-én): Obilić–Vojvodina (T), Vrbas–Bajsa, Crvenka–Hercegovac, Vojvodina (B)–Bácska (P), Srbobran–Njegoš, Radnički (Z)–Mladost (T), ĆSK–Krila Krajine, Tavankut–Mladost (P), Mladost (A)–Tekstilac.

SZABADKAI LIGA

Zenta: Zenta–Oblić 2:1 (1:1)

Népkerti pálya, vezette Roganović (Szikics). Góllövők: Živković a 42., Žmukić az 55. (11-esből), illetve Marčetić a 26. percben.

Zenta: Tomašev, Dimić (Győri), Pavlov, Bajtai, Žmukić, Đuza, Lovre, Mandić, Matić (Piri), Korać, Živković.

Obilić: Dangubić, Cetković, Rodić, Pavičević, Živoljnov, N. Kobilarov (Uzelac), Marković, Marčetić, M. Kobilarov, Kalajdžija (Knežević), Topali.

A hazai csapat álmosan kezdett. Lassan játszottak, így a vendégek veszélyes ellentámadásokat tudtak vezetni, sőt az első félidő derekán egy ilyen kontrából előnyhöz is jutottak. A 42. percben Živković védhetetlen lövéssel kiegyenlített. Az 55. percben Koraćot az ellenfél tizenhatosán belül buktatták, a jogos büntetőt Žmukić értékesítette. Annak ellenére, hogy a hazaiak nem játszottak jól, mégis megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Ada: AFK–Preporod (Újnagyfény) 0:0

Rekreációs központ, vezette: Marjanov (Szenttamás).

AFK: Radojčić, Vujić, Baštovanov, Kurtešanin, Bikicki (Péter), Pintér, Miladinov, Lajkó, Budai, Morović, Nagy (Popov).

Preporod: Plavljanić, Doslov, Grbić, Kurušić, Vukelić, Papdi, Damjanović (Terzija), Ždrnja (Martinović), Taši (Lebović), Kovač, Tumbas Loketić.

Remekül helytállt az adai csapat, és nagy küzdelemben kiharcolta a döntetlent az élmezőnybe tartozó újnagyfényi gárda ellen. A vendégek végig kitámadtak, és mindent megtettek annak érdekében, hogy megszerezzék a győztes gólt, ezúttal azonban ez nem sikerült. A játékvezető igencsak furcsa mércéket alkalmazott, 10 sárga lapot osztott ki, általában semmiségekért, a durva szabálytalanságok viszont rendre megtorolatlanok maradtak. A vendégcsapatból Kovač jeleskedett, a 36. percben holt szögből próbálta eltalálni a hosszú sarkot, sikertelenül, az 50. percben a bal felső sarokba tartó lövését védte Radojčić, és végül a 61. percben egyéni akciója végén megpróbálta átemelni az adaiak kapusát, ezúttal azonban a jobb kapufát találta el. Adai részről Lajkó próbálkozott a 45. percben, de lövése kissé elkerülte a jobb felső sarkot. A vendéglátó is több ígéretes gólhelyzetet teremtett, ám mindig hiányzott a befejező lövés.

Tiszaszentmiklós: Sloga–Napredak 1:0 (0:0)

Sloga-pálya, vezette: Zemko (Topolya). Góllövők: Martinović az 56. percben.

Sloga: Stijović, Barjaktarović, Popović, Bauk, Tanackov, Mičević, Zavišić (Đurđević), Savić, Martinović, Živanović, Sarapa.

Napredak: Miladinov, Ikrašev, Berić, Jojkić, Kozomora, Krstić, Jovanović, Savkov (Sekulić), Ćirić, Mihajlović (Husanović), Buzadžin (Stanojević).

A kiegyenlített és ideges hangulatú találkozón a csapatok több helyzetet dolgoztak ki, ám a lövések rendkívül pontatlannak bizonyultak. A mindent eldöntő találat egy gyors hazai akció végén született, a fő érdem Bauké volt, aki remekül adta be a labdát az ellenfél tizenhatosába, majd azt Martinović védhetetlenül a hálóba továbbította.

A 10. forduló: Proleter (Nj)–Radnički 1923 3:2, Iskra–Egység 0:2, Sloga–Napredak 1:0, AFK–Preporod 0:0, Sutjeska–Tornyos 0:1, Zenta–Obilić 2:1, Đurđin–Budućnost 4:1, Jadran–Proleter (RS) 2:2.