Györe–Lajović a második fordulóban

Visszavágásnak indult a meccs, a végén pedig kiderült, hogy Györe László a Santa Margherita-i 1. fordulóban sokkal könnyebben győzte le az indiai Sumit Nagalt, mint hat nappal ezelőtt Parmában. Györe 0:3-mal kezdett, de fantasztikus sorozatban kilenc játékot nyert, ami nagyjából el is döntötte a meccs sorsát. A zentai teniszező a szardíniai 2. fordulóban honfitársával, a 2. helyen kiemelt Dušan Lajovićtyal mérkőzik meg, akivel 2:1-re áll a mérlege. Öt éve a prostějovi challengeren Györe győzött, majd Umagban Duci visszavágott. Tavaly Madridban futottak össze, és Laci két játszmában győzött.

Miomir Kecmanovićnak Szentpéterváron nehéz dolga volt a kazah veterán Mihail Kukuskinnal. A belgrádi a meccsért is adogatott, de sikertelenül, végül rövidítésben, három szettlabdát mentve győzött. Következik a brit Cameron Norrie, ami első találkozójuk.

Fucsovics Márton súlyos vereséget szenvedett a kölni 1. fordulóban a francia veterán Gilles Simontól. A második játszmában 3:3-ig még elképzelhető volt az esetleges fordulat, a következő break azonban mindent elrontott.

Kölnben a rajton esett ki Filip Krajinović is, aki az első játszmában kétszer nyerte el az amerikai Steve Johnson adogatását, a következő kettőben pedig az amerikai egy-egy breakkel harcolta ki a továbbjutást.

A 25 ezres cherbourgi női ITF-tornán kiesett Jani Réka, ugyanott még Babos Tímea és Ivana Jorovic is fellépnek.

SZENTPÉTERVÁR. – A férfitorna 1. fordulójában: Kecmanović–Kukuskin 6:3, 7:6, Ćorić–F. López 6:3, 7:6, Raonić–Woilf 7:6, 6:1, Wawrinka–Evans 3:6, 7:6, 7:5, Karacev–Sandgren 7:5, 3:6, 7:5, Norrie–Fritz 6:4, 4:6, 6:3, Bublik–McDonald 2:6, 7:6, 6:4.

SANTA MARGHERITA. – A férfitorna 1. fordulójában: Györe–Nagal 6:3, 6:1, Sonego–Zeppieri 6:2, 7:6, Delbonis–Seppi 7:5, 7:6, Veselý–Majchrzak 6:1, 7:5, Musetti–Cuevas 7:6, 7:5.

KÖLN. – A férfitorna 1. fordulójában: Johnson–Krajinović 3:6, 6:4, 6:4, Simon–Fucsovics 6:0, 6:3, Hurkacz–Polmans 6:2, 7:5, Otte–Struff 6:4, 6:3, M. Zverev–Millman 6:1, 6:4, Albot–Herbert 6:2, 4:6, 6:4.

CHERBOURG. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Büyükakçay–Jani 6:3, 6:3.

Cicipasz és Zverev helye biztos a vb-n

A címvédő Sztefanosz Cicipasz, illetve a 2018-as győztes Alexander Zverev is biztosan indulhat Londonban az ATP idei szezonzáróján, az úgynevezett világbajnokságon. Az ATP honlapja azt írja: a görög és a német játékos csatlakozott a világelső Novak Đokovićhoz, a Roland Garros-bajnok Rafael Nadalhoz, a US Open győzteséhez, Dominic Thiemhez, valamint az orosz Danyiil Medvegyevhez. Ezzel már csak két hely kiadó az O2 Arénában november 15. és 22. között sorra kerülő viadalra.

Cicipasz tavaly újoncként tudott diadalmaskodni a vb-n, a jelenleg is zajló idényben eddig 28 győzelem és 10 vereség a mérlege. Idén megnyerte a marseille-i tornát, és döntőzött februárban Dubajban, valamint szeptemberben Hamburgban, a vasárnap zárult Roland Garroson pedig az elődöntőig jutott.

Zverev 2020-ban 15 győzelmet aratott és 8 mérkőzést veszített el, fináléba jutott a US Openen, januárban pedig elődöntős volt az ausztrál nyílt bajnokságon.