A moholi Bácska átvette a vezetést a tabellán

Hét gól Csantavéren – Egyoldalú játék az óbecsei rangadón

TISZA MENTI LIGA

Orom: Šampion–Slavija 1:1 (1:1)

Oromi pálya, vezette: Zrim (Ókeresztúr). Góllövők: Malagurski a 45. (11-esből), ill. Kijac a 18. percben.

Šampion: Szokola, Drobnjak, Misini, Sa. Stojičić, Malagurski, Sl. Stojičić, Móra (Buza), Pisarić (Zsámboki), Velez, Joó (Kádár), Bíró.

Slavija: Arsenov, Fehér, Kijac, Márki, Ágoston (Petronijević), Erić (N. Maluckov), Jevtić, Huszák J., Huszák I., Perišić, S. Maluckov.

A Šampion együttese új szerelésben lépett pályára, és úgy látszik, az új mezek erőt adtak az oromiaknak, akik döntetlent harcoltak ki az esélyesebb oroszlámosi csapat ellen. A találkozó elején a vendégek voltak aktívabbak, két kihagyott helyzet után a piros mezesek a 18. percben szerezték meg a vezetést, amikor egy jobb oldali beadást elnéztek a védők, Kijac pedig egy méterről nem hibázott. A végig jól védekező oromi csapatnak az első félidő utolsó percében jött össze az egyenlítés, Velez szöglete után az egyik védő kézzel ért a labdához, a megítélt büntetőt pedig Malagurski váltotta gólra. A folytatásban egészen a 80. percig nem sok látnivaló akadt, az utolsó tíz percben azután a Šampion játékosai előtt három nagy helyzet is adódott, Bíróék azonban nem tudtak élni a lehetőségekkel, így a végén maradt az 1:1-es döntetlen.

Ókeresztúr: Jedinstvo–Potisje 1:1 (0:0)

Jedinstvo-pálya, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Živkov a 47., ill. Nagy a 69. percben.

Jedinstvo: Pantelin, Ilić, Kalmár P., Brzak (Kalmár L.), Kašić, Tornjanski (Jovanov), Zivlak (Bajić), Živkov, R. Dabevski, T. Dabevski, Faragó (Rankov).

Potisje: Bohata Cs., Bagi, Domonkos, Bohata G., Csanyiga, Mácsai, Fodor, Dobó (Tandari), Ugri (Balgó), Szalma (Nagy), Apró.

A magyarkanizsaiak az első félidő során leginkább a szerencsének köszönhették, hogy nem kerültek többgólos hátrányba, hiszen a hazaiak előtt több biztos lehetőség is adódott. A Jedinstvo játékosai a sok helyzet ellenére gólt csak a szünetet követően tudtak szerezni: a 47. percben Branislav Živkov szabadrúgása talált utat Bohata kapujába. A Potisje egy bal oldali kontrát követően Nagy Olivér góljával mintegy 10 perc múlva egyenlített is. Ezt követően a lefújásig mindkét oldalon adódtak helyzetek, de a csatárok rendre pontatlannak bizonyultak.

Szanád: Jadran–Graničar 4:0 (0:0)

Jadran-pálya, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: S. Đurđev a 63., Višnjić a 65. és Tatić a 76. és a 89. percben.

Jadran: Josipović, M. Stojanović (Vladisavljev), Oluški (Keszég N.), Č. Stojanović, S. Đurđev, Budovalčev, Keszég Zs. (Mihaljev), Višnjić (Stanić), Juhász, D. Đurđev, Tatić.

Graničar: Mađar, Z. Popović (Cvejić), Uverić, Jovanov, B. Popović, Dražić (Petković), Kobleher, Slađan Ivanov, Pantelin, Malenić, Saša Ivanov.

Az első játékrész egyenrangú játékkal telt, a szünetet követően viszont kidomborodott a hazaiak erőfölénye. A Jadran három perc leforgása alatt – a 63.-ban Srđan Đurđev, a 65.-ben pedig Jovica Višnjić találatával – eldöntötte a meccset.

Padé: Tisza–Csóka 2:0 (1:0)

Tisza-pálya, vezette: Živković (Nagykikinda). Góllövők: Lengyel a 40. és Fodor a 62. percben.

Tisza: Kovács, Jakšić, Süli, Mojsin (Number), Maletin, Lengyel, Zombori (Dujmovics), Đukić (Magarašev), Apró, Fodor, Tóth (Bús).

Csóka: Militarov, Keleuva, Srbljin, Konculić, Stojanović, Teleki, Kalauzov, Đurđev, Kostić, Popov, Rúzsa.

A Tisza felkészültebb együttes benyomását keltette, így megérdemelten nyert. Lengyel Gergely az első félidő hajrájában szerzett vezetést csapatának, Fodor Dániel pedig a 62. percben bebiztosította a padéi győzelmet.

Majdány: Tromeđa–Bačka 2:8 (2:4)

Tromeđa-pálya, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Lakatos a 33. és a 43., ill. Szűgyi a 12., Morović a 14. és a 45., Krizsán P. a 30. és az 51., Parabucki az 55. és az 57. és Jeremić a 89. percben.

Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth, Domonkos K., Mihók Kucora, Vass, Papp A., Domonkos L., Lakatos, Homolya, Ágoston.

Bácska: Đukić, A. Stanojev, Kuburić, Vlajković, Krizsán M., Parabucki, Krizsán P., Vrbaški (Jeremić), Morović, D. Stanojev, Szűgyi.

A moholiak kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre, a második félidőben azonban tovább fokozták a tempót, és végül hatgólos győzelmet arattak, ezzel átvették a vezetést a tabellán.

A 7. forduló: Jadran–Graničar 4:0, Horgos–Hajduk 2:1, Jedinstvo–Potisje 1:1, Šampion–Slavija 1:1, Tisza–Csóka 2:0, Tromeđa–Bácska 2:8.

3

A következő forduló (október 17., 18.): Graničar–Tromeđa, Csóka–Bácska, Slavija–Tisza, Potisje–Šampion, Hajduk–Jedinstvo, Jadran–Horgos.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Hajdújárás: Vinogradar–Palics 3:2 (1:1)

Hajdújárási sportközpont, vezette: Gvozdenović (Palics). Góllövők: Todorović a 21., Pataki az 54. és Vorgić a 78., ill. Ćulafić a 39. és Marjanović a 65. percben.

Vinogradar: Vojnić, Mirkonj (Herceg), Vorgić, Vujatović, Todorović, B. Kuktin (Vuković), D. Kuktin, Nágel Zs. (Nágel Cs.), Vučković (Bobić), Vujačić (Ginal), Pataki.

Palics: Bellér, Engi, Faragó, Brajkov (Marjanović), Haskó, Subašić, Szalma (Seic), Keresztes, Pletikosić, Ćulafić, Fabri (Zvekanov).

Hajtós, késhegyre menő mérkőzésen győzte le a Vinogradar a több hajdújárási játékossal felálló szomszédokat. A vezetést a Vinogradar egy bal oldali szöglet után Todorović fejesével szerezte meg, amire Ćulafić távoli lövéssel válaszolt. Az 54. percben újra vezetéshez jutottak a hazaiak, amikor Herceg kiváló ütemben Patakihoz passzolt, ő pedig a kapus mellett higgadtan a kapuba gurított. Tizenegy perc múlva újra egyenlítettek a vendégek, akkor Marjanović húsz méterről a léc alá bombázott. A 70. percben tíz emberre fogyatkozott a Vinogradar, miután Pataki megkapta második sárga lapját. Az emberhátrány nem akadályozta meg a zöld-fehéreket a győztes gól megszerzésében, és a 78. percben jobb oldali szöglet után Vorgić fejjel bevette Bellér kapuját, otthon tartva a három pontot.

Csantavér: Csantavér–Udarnik (Meggyes) 6:1 (3:0)

Csantavéri pálya, vezette: Vukas (Szabadka). Góllövők: Szedlár a 12. és az 51., Triznya a 19. és a 33., Petrić az 54. (11-esből) és Kelemen Cs. a 84., ill. Paunović a 77. percben.

Csantavér: Pesti, Udvardi (Mácsai), Petrić, Triznya (Szabó A.), Szabó F., Kelemen Cs., Kelemen Sz., Bózsity, Szedlár (Barna), Kozma, László.

Udarnik: Bursać, Pešut, Paunović, Tokodi (Tot), Stantić, Klačar, Torbica (Žarković), Ćuk, Petričević, Kozos, Sovilj (Golubović).

A csantavériek nagyszerű játékkal rukkoltak elő a listavezető ellen. A hazaiak hamar, már a 12. percben megszerezték a vezetést: Tokodi egy kavarodást követően ki akarta rúgni a labdát, de nem találta el a játékszert, az Szedlárhoz pattant, aki védhetetlenül lőtt a kapuba. Néhány perccel később Kelemen Csongor futott el a bal szélen, középre gurított a tétovázó védők közt, a fiatal Triznya pedig magabiztosan élt a kínálkozó alkalommal. A csantavériek harmadik találata is hasonlóképp született, ezúttal Petrić asszisztált a korábbi gólszerzőnek. A szünetet követően még két gyors gólt szereztek a csantavériek, előbb Szedlár húszméteres lövésével, majd Petrić büntetőjével növelték tovább előnyüket. A vendégek Paunović távoli lövésével szépítettek, de Kelemen Cs. a hajrában erre is válaszolni tudott, beállítva a 6:1-es végeredményt.

A 7. forduló: Lokomotiva–Bikovo 4:3, Vinogradar–Palics 3:2, Solid–Hajduk 0:1, Csantavér–Udarnik 6:1, Žednik–Mala Bosna 2:3. Az Elektrovojvodina szabad volt.