Jamesék kezdhetnek álmodni

Egyetlen győzelemre került az NBA bajnoki címétől a Los Angeles Lakers együttese, miután a finálé negyedik összecsapásán 102:96 arányban legyűrte a Miamit, és 3:1-re ellépett a sorozatban. A kiegyenlített találkozó nagyszünetében minimális Los Angeles-i előny állt a kijelzőn (49:47), LeBron James most is uralta a pályát, a túloldalon a veterán Jimmy Butler vezetésével tartották a frontot. A talpszalag-szakadásos Goran Dragić még nem játszhatott, igaz, a másik fontos Miami-sérült, Bam Adebayo már visszatért. Komoly előny egyik oldalon sem alakult ki, de a Lakers a harmadik játékrész elejétől már nem engedte ki a vezetést, bár a sorsdöntő kosárra egészen 40 másodperccel a dudaszó előttig várni kellett, amikor Anthony Davis triplája (100:91) megpecsételte a meccs kimenetelét. A Lakersnél James újra tarolt (28-12-8), Davis 22-ig jutott, a kiegészítők közül a fontos triplákat elsüllyesztő Caldwell-Pope (15) volt a legjobb. A Heatnél Butler egy asszisztra járt az újabb tripla duplától (22-10-9), mellette Herro (21), Robinson (17) és Adebayo (15) termelt még komoly mennyiségben.

NBA, nagydöntő: Miami–LA Lakers 96:102 (1:3).

EUROKUPA

Magabiztos javítás

A nyitókör veresége után fölényes hazai diadallal folytatta a szereplést az Eurokupában a Partizan, amely az A csoport második játéknapján az olasz Veneziát ütötte ki 22 ponttal (95:73). A fekete-fehérek jobban kezdtek, de az olaszok partiban tartották magukat a harmadik negyed közepéig. Ekkor azonban a Partizan jó védekezés mellett nagy futásba kezdett, a játékrészt 33:15-tel hozta le (75:58), ahonnan nem volt visszaút a vendégeknek. A találkozó végéig csak tovább nőtt a különbség, a házigazda 53:30-ra nyerte a második félidőt. A meccs legjobbja Thomas (22) volt, rajta kívül Miller-McIntyre (18) és Jaramaz (17) járt élen a Partizannál.

Eurokupa, 2. forduló, A csoport: Partizan–Venezia 95:73, Unics–Bachesehir 89:88. A sorrend: Partizan, Unics és Venezia 3, Bourg (–1), Joventut (–1) és Bahçeşehir 2 pont.