2024. április 23., kedd
SZABADKAI SPORTHÍREK

Nóra volt a leggyorsabb

A Szerbiai Hegymászószövetség szervezésében a Rajac-hegyen rendezték meg az országos sziklamászó-bajnokságot, amelyen Bognár Nóra, a Spartacus versenyzője gyorsasági válfajban az első helyen végzett.

Megkezdődött a női kosárlabda I. liga. A nyitófordulóban a szabadkai Spartacus lányai 99:65-ös vereséget szenvedtek Belgrádban az Art Basket csapatától. A többi eredmény: Duga–Kraljevo 78:71, Crvena zvezda–Radnički 96:70, Partizan–Novosadska ŽKA 68:58, Student–Vrbas 64:47, Radivoj Korać–021 78:71.

A Spartacus kerékpározói több versenyen vettek részt az elmúlt időszakban. A Kraljevo mellett megtartott országúti országos bajnokságon az ifik mezőnyében (90 km) Mihajlo Bolić a 2., a serdülőknél (52 km) Mark Perčić pedig a 3. helyen ért célba. A Kabolban (Kovilj) rendezett szerbiai kupán Perčić a 72 km-es távon a harmadik helyet szerezte meg, a Petrőcön tartott kupaversenyt pedig a 87 km-es távon a szabadkai kerékpározó nyerte meg. A tartományi országúti bajnokságon Mark Perčić az 1., Nikolina Perčić és Ivan Perčić pedig a 3. helyen végzett.