2024. március 28., csütörtök

A Ferencvárosé a trófea

Az FTC a hétvégén megvédte címét, és sorozatban harmadszor nyerte meg a magyar kupát. Varga Zsolt együttese vasárnap a margitszigeti döntőben nagy csatában, ötméteresekkel 19:18 arányban diadalmaskodott a Szolnok csapata felett. Az első negyedben Filip Filipović kiváló játékának köszönhetően a Tisza-partiak 5:4-re vezettek. A folytatásban tartotta ugyan magát a Fradi, a szerb klasszis viszont továbbra is brillírozott, vezérletével már 9:7-et mutatott a nagyszünet előtt az eredményjelző. A harmadik nyolc percben leginkább Jannisz Funtulisznak köszönhetően egyenlített a zöld-fehér gárda, sőt, a zárófelvonás elején a vezetést is átvették. A hosszú percekig tartó gólcsendet Angyal Dániel egyenlítő találata törte meg, ám a következő támadásnál Vámos Márton bombájának köszönhetően ismét a Fradinál volt az előny. A hajrában a Szolnok kétszer is betalált, a Filipović–Kovács Gergő összjáték remekül működött. A Ferencvárosnak épp egy támadásnyi ideje maradt az egyenlítésre, Varga időkérését követően kettős emberelőnybe kerültek a fővárosiak, amit három másodperccel a lefújást megelőzően Kállay Márk értékesített (13:13). A büntetőpárbaj első körében egy-egy hiba csúszott be mindkét oldalon – Kovács és Kállay hagyta ki a maga lehetőségét –, majd a hirtelen halálban Konarik Ákos második lövését elhibázta, Funtulisz viszont nem, így a Ferencvárosé lett a trófea.

A bronzmérkőzésen a Vasas 10:7-re legyőzte a BVSC-t.

Az elődöntő: BVSC–Szolnok 5:11, FTC–Vasas 13:9. A 3. helyért: Vasas–BVSC 10:7. A döntő: FTC–Szolnok 13:13 – ötméteresekkel 19:18.