Lesz-e harmadik feltámadás?

Ha a Denver egymás után kétszeri fordítása 1:3-as vert helyzetből a „történelmi”, „hihetetlen” és hasonló jelzőket követelte meg, arra valószínűleg már egyenesen újabb szavakat kéne kitalálni, ha a Nuggets a Los Angeles Lakers elleni főcsoportdöntőben, sorozatban harmadszor is végrehajtaná ugyanezt a bravúrt. Márpedig esélye biztosan lesz rá a Mike Malone-csapatnak, miután a Lakers behúzta a széria negyedik meccsét, és egyetlen lépésre került a nagydöntőtől.

Murray mindent megtett a Nuggets győzelméért (Fotó: Beta/AP)

Nikola Jokićék az első néhány percet leszámítva nem vezettek a találkozón, ám a Los Angeles-iek a teljes 48 percet nézve legfeljebb 12 ponttal tudtak eltávolodni, és ezt a különbséget sem tudták huzamosabb ideig kézben tartani. Az első negyedben Dwight Howard keserítette meg a palánk alatt Jokić életét, aki a széria második meccséhez hasonlóan hamar faultgondokba került, és innentől végig árnyéka volt önmagának. Anthony Davis is remekül, 7/7-es mezőnymutatóval kezdett, majd lassan LeBron James is belendült, az első negyed a sokoldalú denveri csapatjátéknak és szívós védekezésnek köszönhetően lett „csak” 37:30-cal a Lakersé. A fogatókönyv a meccs legvégéig nem sokban változott, a csapatok rövidebb futásokat produkáltak, és állandósult a néhány kosárnyi különbség. A félidei 60:55-ből 87:84 lett az utolsó negyedre fordulva, amelyben aztán más üzemmódba kapcsolt Jamal Murray, aki néha egészen elképesztő kosarakkal tartotta életben a denveri reményeket. Mindez azonban kevés volt, mert bár a kiegészítő emberektől – Grant 17, Porter 13, Morris 12 – sorra érkeztek a pontok, az általában második legjobb termelő Jokić meg sem közelítette idei 25 pontos playoffátlagát, a zombori 16-ig jutott, és a döntő pillanatokban nem sokat tett hozzá csapata teljesítményéhez. Murray 32-vel, a győzteseknél Davis 34, James 26-9-8-cal zárt.

NBA, főcsoportdöntő, nyugat: Denver–LA Lakers 108:114 (1:3).