Meccslabdák a Heat előtt

Egyetlen győzelemre került az NBA nagydöntőjétől a Miami, miután a keleti főcsoportdöntő negyedik mérkőzésén is legyűrte a Bostont. A meglehetősen szoros első félidő (50:44) alatt végig a Miami járt néhány kosárnyi lépéselőnyben. A Boston szokásaihoz híven borzalmasan kezdte a pihenő utáni negyedet, ám Kemba Walkerék most nem produkáltak teljes összeomlást, a Miami gyors 12 pontos vezetése (60:48) után a játékrész végére már minimális volt a különbség (77:76), sőt, az utolsó negyedben egyszer a Celtics is vezetett (84:85). A sorsdöntő percekben azonban ismét a Heat dobott pontosabban, miközben a Boston rengeteg labdát adott el. A meccs hőse a Miami elsőévese, Tyler Herro volt, aki a rutinos szlovén Dragićtyal karöltve kulcsfontosságú pontokat szerzett a hajrában, bár a túloldalon Jayson Tatum vezetésével mindent megpróbáltak. Herro 67 százalékos mezőnymutatóval karriercsúcsot jelentő 37 pontot szórt, de Butler (24), Dragić (22) és Adebayo (20) is elérte a 20-at. A Bostonnál Tatum (28) volt a legeredményesebb.

NBA, főcsoportdöntő, kelet: Miami–Boston 112:109 (3:1).