SZABADKAI SPORTHÍREK

Győzelem a futsalliga rajtján

Győzelemmel kezdte meg szereplését a közelmúltban alakult Spartacus Futsalklub. A kék-fehérek a Vajdasági Liga nyugati csoportjának rajtján 8:3-ra nyertek a verbászi Leteći Holanđanin ellen. Az 1. forduló többi eredménye: Tango–ŽAK Junior 1:4, Leteći Bajmočani–Hajduk 6:3, a Fortuna szabad volt.

Szabadkán befejeződött a 18 éven aluliak számára szervezett nemzetközi ITF-tenisztorna, amely Szabadka nyílt bajnoksága is volt egyben. A 15 ország (Ausztria, Fehéroroszország, Svédország, Nagy-Britannia, Horvátország, Bosznia-Hercegovina, Oroszország, Izrael, Törökország, Kazahsztán, Egyesült Államok, India, Japán, Mexikó, Szerbia) teniszezőit felvonultató torna fiúmezőnyének döntőjében a Spartacus tagja, Lazar Milićević 6:4, 1:6, 6:1 arányban legyőzte Viktor Jovićot. A párosok versenyét szintén a Spartacus játékosai, Petar Bašić Palković és Filip Mandović nyerték meg, akik a döntőben egy szerb–török duónál bizonyultak jobbnak. A lányok mezőnyében az orosz, de szerb színekben pályára lépő Darja Suvirgyonkova diadalmaskodott, miután a döntőben 6:0, 1:6, 7:6 arányban felülmúlta Tara Gančevet. A leány párosok versenyét az Albayarak, Ödgal török páros nyerte meg, ők a döntőben amerikai–kazah párost győztek le.