Novakon a bíró sem fogott ki

Novak Đoković bejutott a római salakpályás 1000-es torna döntőjébe, miután a legjobb négy között 7:5, 6:3 arányban legyőzte a norvég Casper Ruudot. A szerb világelső rendkívül feszült volt az egész mérkőzésen, ezúttal is többször összeszólalkozott a főbíróval. Novak az első játszmában két szettlabdát hárított, majd 6:5-nel elvette ellenfele adogatását. A második szettben Đoković 4:2-nel breakelt, 5:3-nál két meccslabdát elhibázott, de saját adogatásánál a harmadikat már kihasználta. A ranglistavezető ellenfele a döntőben a ShapovalovSchwartzman párharc győztese lesz. A kis argentin szombaton két játszmában felülmúlta a torna kilencszeres győztesét, Rafael Nadalt.

A nőknél Halep fantasztikus meccsen diadalmaskodott Muguruza ellen, a fináléban a VondroušováPlíšková csata nyertesét várja.

RÓMA. – Az 1000-es torna negyeddöntőjében: Schwartzman–Nadal 6:2, 7:5, Sapovalov–Dimitrov 6:2, 3:6, 6:2, Đoković–Köpfer 7:5, 6:3, Berettini–Ruud 6:4, 3:6, 6:7. Elődöntő: Đoković–Ruud 7:5, 6:3. Nők, negyeddöntő: Mertens–Plíšková 3:6, 6:3, 0:6, Vondroušová–Szvitolina 6:3, 6:0, Azarenka–Muguruza 6:3, 3:6, 4:6, Halep–Putinceva 6:2, 2:0 – feladás. Elődöntő: Halep–Muguruza 6:3, 4:6, 6:4.

HAMBURG. – A férfi torna selejtezőjében: Hampel–Veselý 4:6, 0:6, Simon–Cuevas 4:6, 6:7, Sandgren–Albot 6:1, 7:6, Bublik–Paul 4:6, 4:6.

STRASBOURG. – A női torna 1. fordulójában: Bondarenka–Burel 6:3, 1:6, 4:6, Pavljucsenkova–Van Uytvanck 6:3, 7:6, Aniszimova–Teichmann 2:6, 3:6.