Feltámadás – másodszor!

Murray látványos zsákolása tovább fokozta a hangulatot (Fotó: Beta/AP)

Ha valaki a vasárnap esti Denver–Los Angeles Clippers mérkőzés második félidejére kapcsolta be a televíziót, és becsatlakozott az NBA nyugati elődöntőjének hatodik mérkőzésébe, néhány pillanatig azt hihette, hogy időutazást tett, és újra az ötödik találkozót látja. A Nuggets ezúttal 16 ponttal égett a nagyszünetben (47:63), a harmadik negyed elején pedig a Clippers 19-cel is ment (49:68). Nikola Jokićék viszont úgy voltak vele, hogy ha két napja le tudták dolgozni a 15 pontos deficitet, most egy kicsit nagyobb hátránnyal is boldogulnak: a Nuggets a harmadik negyedben szorított védekezésén a hátul kiválóan dolgozó Gary Harris vezetésével, teljesen lefékezve a Clippers támadóalakulatát, elöl pedig a Jokić–Murray páros vezetésével folyamatosan faragták hátrányukat. A kialakuló lélektani fölényben hamarosan csak az volt a kérdés, mikor veszi át a vezetést a Denver, ez pedig a negyedik periódus elején történt meg, az általában védelemben jeleskedő Craig két oda-vissza kosarával (82:79). Jokićéknak végül izgulniuk sem kellett a győzelemért, a második félidőt 64:35-re nyerték meg. A néha egészen elképesztő kosarakat szóró zombori 34-14-7-tel a meccs legjobbja volt, a második félidőre belendülő Murray 21-nél állt meg, és a többiek is szinte kivétel nélkül fontos megmozdulásokat hoztak. A Clippersnél Paul George 33, Kawhi Leonard 25 ponttal járt élen.

NBA, főcsoport-elődöntő, nyugat: Denver–LA Clippers 111:98 (3:3).