NB I.

Ötös a Paksnak

Saldanha és Ganbold csatája a fehérvári mérkőzésen (Fotó: MTI)

Érdekes előzményei voltak a péntek esti Ferencváros–Paks találkozónak, a koronavírus által sújtott vendégek alig tudtak tizenegy egészséges játékost pályára küldeni, és némi joggal nehezteltek a mérkőzés elhalasztásába bele nem egyező fővárosiakra – főleg annak ismeretében, hogy a Puskás Akadémia hasonló okok miatt korábban engedményt kapott. Tokmacot mindez nem zavarta, és már az 1. percben vezetést szerzett a címvédőnek. Az amúgy is frusztrált exferencvárosi Böde erre Frimpong felrúgásával válaszolt. Gyorsan kiderült, hogy az ifjúsági labdarúgókkal is felálló és több mint egy hete nem edző vendégek nem tudnak komolyabb ellenállást kifejteni. Tokmac szűk fél óra alatt mesterhármast jegyzett, és ezzel el is döntötte a mérkőzést. A szünetet követően Boli is bevette a vendégek kapuját, ráadásul a paksiak Szélpál kiállítását követően a találkozó utolsó harmadát emberhátrányban voltak kénytelenek lejátszani. A játékvezetői ráadásban Boli duplázni tudott, és ezzel megadta a kegyelemdöfést az ezer sebből vérző ellenfélnek.

A Fehérvár–Puskás Akadémia bajnokin is a vírus állította össze a vendégcsapatot. Ennek ellenére a fiatal felcsútiak jobban kezdtek, és néhány helyzetet is kidolgoztak. Nikolić találata azonban mindent megváltoztatott. Az első félidő második felében egyértelműen a fehérváriak játszottak fölényben, a zentai támadó pedig egy kis szerencsével újabb gólt jegyezhetett volna. A második játékrészben újabb fordulat következett: Knežević szabadrúgásból kiegyenlített, sőt a vendégek közel jártak a vezetés megszerzéséhez is. Helyzeteik azonban kimaradtak, és a hajrában a rutinosabb hazai csapat kétszer mattolni tudta a felcsútiak védelmét, így Nikolićék, ha nehezen is, de három ponttal gazdagodtak.

Változatos, gólgazdag csatát hozott a Diósgyőr–Honvéd mérkőzés. Az első félidőben a vendégek kétgólos előnyre tettek szert, ám a miskolciak még a szünet előtt egyenlíteni tudtak. A folytatásban a kispestiek még kétszer betaláltak a hazai kapuba, és ezúttal már nem engedték ki a győzelmet a kezükből.

A 4. forduló: Diósgyőr–Honvéd 2:4 (Grozav 43., Molnár 45+2., illetve Zsótér 16., Gazdag 41. és 63., Ugrai 89.), Ferencváros–Paks 5:0 (Tokmac 1., 20. és 28., Boli 46. és 92.), Mezőkövesd–Budafok 1:0 (Szerderov 50.), Fehérvár–Puskás Akadémia 3:1 (Nikolić 27., Petrjak 84., Zivzivadze 90., illetve Knežević 56.), Újpest–Kisvárda 2:4 (Perošević 28. és 39., illetve Bumba 10., Simović 24., Ruhus 59., Datković 64.).