SZUPERLIGA

A TSC rossz sorozata

A topolyaiak zsinórban a harmadik vereségüket szenvedték el – A Bajsa még veretlen, a Zenta százszázalékos

SZUPERLIGA

Zenta: TSC–Radnički (N) 1:3 (0:1)

Városi stadion, vezette: Jovanović (Belgrád). Gólszerzők: Lukić a 94., illetve Stoiljković a 45., Kojić a 72., Đuranović a 79. percben.

TSC: Filipović, Varga, Babić, Balázs, Ponjević (Petrović, 70.), Tomanović (Szilágyi, 65.), Banjac (Duronjić, 46.), Tumbasević, Milićević, Zec (Đurić, 81.), Lukić.

Radnički (N): Ristić, Aksentijević, Marković, Bjeličić, Ćirković, Subotić, Petrović (Momčilović, 41.), Živković (Đuranović, 53.), Stoiljković, Gavrić, Kojić (Kasalica, 74.).

Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Szuperligában a TSC. A Metalac és a Crvena zvezda elleni vereségeket követően ezúttal a niši Radnički bizonyult jobbnak a kék-fehéreknél. Szabó Zoltán együttese óriási védelmi hibákat vétett, és ha nincs Lukić ráadásban lőtt tizenegyesgólja, a vereség még csúfosabb lehetett volna. A nišieknél Stoiljković, Kojić és Đuranović volt eredményes. A topolyaiak 7 forduló alatt 16 gólt kaptak – ez a sereghajtó Raddal és a szintén kiesőjelölt Zlatiborral egyetemben a legrosszabb mutató a bajnokságban. A TSC-nek tehát van hova javulnia, a vezetőedző Szabó azonban csak megerősíteni tudta mindazt, amit már a szurkolók is sejtettek: Lukićékból sokat kivesz a több fronton való erőpróba, amelynek következő állomása csütörtökön Zentán lesz. A vajdasági gárda a román FCSB együttesét (a volt Steaua) fogadja az El-selejtező 2. fordulójában.

Szabadka: Spartacus–Novi Pazar 1:1 (0:0)

Városi stadion, vezette: Marković (Belgrád). Gólszerzők: Marčić az 58., illetve Gordić (11-esből) a 94. percben.

Spartacus: Dujmović, Simura, Jočić, Tekijaški, Srećković (Vidović), Milošević, Dunđerski, Nikolić, Tufegdžić (Đurasović), Marčić (Vidaković), Bijelović (Savković).

Novi Pazar: Drobnjak, Vlajković, Kudrić, Marinković (Nedeljković), Tomić (Aganspahić), Dragutinović (Perić), Fratrović (Mićić), Trtovac, Resić (Gordić), Živić, Cisse.

A találkozó előtt a Spartacus vezetői 150-es számmal ellátott mezt adtak át Stefan Miloševićnek, a hazaiak csapatkapitánya ugyanis 150. alkalommal öltötte magára a Kék Galambok mezét. Az első komolyabb lehetőség a vendégek előtt adódott, ekkor Tomić törhetett kapura, de Dujmović bravúrral védett. A válasz sem váratott magára sokáig, és a félidő közepén Nikolić hálóba tartó labdáját Kudrić vágta a mezőnybe. A folytatás valamivel élénkebb mérkőzést hozott, és az 52. percben egy bal oldali támadást követően Tufegdžić néhány méterről a felső lécet találta el. Négy perccel később vezetéshez jutottak a hazaiak: egy jobb oldali szögletet követően a labda Simura fejéről a szabadon hagyott Marčić elé került, aki nem hibázott. Pár perccel később eldönthették volna a három pont sorsát a hazaiak, de Nikolić lövésébe beleért Drobnjak, a hálóba tartó labdát pedig az egyik vendégvédő szögletre fejelte. A 70. percben közel állt az egyenlítéshez a Novi Pazar, amikor Gordić fejese a kapufát találta el. A bírói ráadás perceiben Mićić és Dujmović találkozását követően a vendégjátékos a földön maradt, a játékvezető pedig egy kis gondolkodás után a tizenegyespontra mutatott. A labdához Gordić állt, és Dujmović érintésével ugyan, de kiegyenlítette az állást, beállítva ezzel a végeredményt.

A 7. forduló: Spartacus–Novi Pazar 1:1, TSC–Radnički (N) 1:3, Čukarički–Crvena zvezda 1:3, Voždovac–Metalac 4:0, Partizan–Rad 3:0, Radnik–Inđija 0:2.

3

A következő forduló (szeptember 19-én): Novi Pazar–Inđija, Vojvodina–Radnik, Rad–Javor, Zlatibor–Partizan, Bačka (P)–Napredak, Metalac–Mladost, Crvena zvezda–Voždovac, Radnički (N)–Čukarički, Mačva–TSC, Spartacus–Proleter.

I. LIGA

Az 5. forduló: Radnički (P)–Dinamo 1:0, Kabel–IMT 2:0, Radnički 1923–Grafičar 3:1, Žarkovo–Radnički (M) 1:0, Zemun–Dubočica 0:0, Loznica–Železničar 0:3, Borac–Sloga 3:0. A Kolubara–Jagodina és a Trayal–Budućnost találkozókat ma játsszák,

1

A következő forduló (szeptember 19-én): Dinamo–Budućnost, Jagodina–Trayal, Železničar–Kolubara, Dubočica–Loznica, Sloga–Zemun, Radnički (M)–Norac, Grafičar–Žarkovo, IMT–Radnički 1923, Radnički (P)–Kabel.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 6. forduló: 1. Maj–Becse 1:0, Jedinstvo–Radnički (N) 1:2, Radnički 1912–Feniks 3:0, Kozara–Mladost 0:3, Vojvodina–Tisza 0.2, Stari Grad–Dinamo 2:0, Omladinac–Borac 0:0, Vršac–Sloboda 3:0, Bácska 1901–Sloga 2:0, Hajduk–Dunav 1:1.

1

A következő forduló (szeptember 16-án): Dunav–1. Maj, Sloga–Hajduk, Sloboda–Bácska 1901, Borac–Vršac, Dinamo–Omladinac, Tisza–Stari Grad, Mladost–Vojvodina, Feniks–Kozara, Radnički (N)–Radnički 1912, Becse–Jednstvo.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Törökkanizsa: Obilić–Bácska (P) 1:1 (1:1)

Obilić-pálya, vezette: Vračar (Zombor). Góllövők: Dražić a 18., illetve Milijašević a 44. percben.

Obilić: Csanádi, Al Sadi, Nikšić, Momčilov, Terzin, Đukić (Šibul), Krasin (S. Vuković), Dražić (R. Vuković), Glogovac, Savić (Rankov), Mijić (Borenović).

Bácska (P): Szabó, Drašković, Kujundžić, Panić, Čabrilo, Kolundžić, Joshuo (Prekpalaj), Đuranović, Krkajlić, Šijačić (Ivanišević), Milijašević.

A múlt hét derekán edzőváltásra került sor Törökkanizsán. Predrag Berićet a gyenge rajt miatt menesztették, az első öt fordulóban ugyanis négy vereség mellett mindössze egy győzelmet jegyzett az Obilićtyel. Utódjának Nedeljko Krišanovot nevezték ki, aki hosszú ideig a csapat játékosa volt, és edzőként is vezette már az Obilićet.

A hétvégi mérkőzésen Dražić a 18. percben szerezte meg a vezetést a törökkanizsaiaknak. Csanádi, a hazai kapus a 35. percben hárítani tudta Šijačić lövését. A félidő végén nagyot a hibáztak törökkanizsai védők, és ezúttal a hálóőr sem tudott segíteni, így Milijašević kiegyenlített. A második félidőben a játékvezető három tizenegyest is adhatott volna. Az első kettőt a hazaiaknak, az 53. percben ugyanis Krasin ellen szabálytalankodtak a vendégvédők, tíz perccel később pedig kézzel értek a labdához a saját tizenhatosukon belül. Ugyanakkor a Krkajlić elleni szabálytalanság miatt a pacsériak is rúghattak volna egy büntetőt. A mérkőzés hajrájában Csanádi bravúrokat bemutatva megőrizte csapata hálóját, így a felek megosztoztak a pontokon.

Bajsa: Bajsa–Mladost (T) 3:1 (1:1)

Bajsai pálya, vezette Lajnović (Újvidék). Góllövők: Lekaj 25., Marjanović a 81., Kaluđerovič a 92., illetve Srđanov a 42. percben.

Bajsa: Damjanović, Dér, Tresiglavić, Kaluđerović, Lekaj, Marjanović, Krivokapić (Zsemberi, Manojlović), Stojanović, (Rusák), Bátori (D. Rahić), Boros (B. Rahić), Ivandu.

Mladost (T): Ađanski, Adamović, Radulović, Gašić, Gubaš, Jović, Srđanov, Vasić, Ikrašev, Komlenić, Milovanović.

Heves küzdelmet vívtak egymással a csapatok. A hazai gárda a 25. percben Lekaj 17 méterről lőtt szabadrúgásgóljával jutott előnyhöz. A vendégek ezt követően több helyzetet dolgoztak ki, végül a 42. percben egy gyors ellentámadásukat követően Srđanov kiegyenlített. A folytatásban nagy küzdelem folyt. A hajrában a bajsaiak jobban játszottak, Marjanović vezetéshez juttatta csapatát. A hosszabbításban Kaluđerović beállította a végeredményt. A bajsaiak továbbra is veretlenek a bajnokságban.

A 6. forduló: Obilić–Bácska (P) 1:1, Hercegovac–Njegoš 2:0, Bajsa–Mladost (T) 3:1, Vojvodina (T)–Krila Krajine 1:1, Vrbas–Mladost (P) 1:3, Crvenka–Tekstilac 0:2, Vojvodina (B)–Mladost (A) 1:0, Srbobran–Tavankut 1:1, Radnički (Z)–ČSK 0:0.