Érik a Los Angeles-i főcsoportdöntő

Westbrookéknak most már sorozatban három győzelemre lenne szükségük Jamesék ellen… (Fotó: Beta/AP)

A Clippers után a Lakers is 3:1-es vezetésre tett szerb az NBA nyugati elődöntőjében, miután LeBron Jamesék sorozatban harmadszor is megverték a Houstont. A találkozó gyakorlatilag az első félidőben eldőlt, a nagyszünetig a Taviak 41 ponton tartották a Rocketset, és 16 pontos vezetést alakítottak ki (57:41). A fordulást követően stabilizálódott a 20 pont körüli különbség a gárdák között, a Lakersnél Anthony Davis (29-12) uralta a gyűrű körüli területet, James hozta sokoldalú domináns játékát (16-15-9), és az alapemberek mellett a padról is fontos pontok érkeztek Carusótól és Rondótól. A hajrára a Houston egy 22:4-es futással mindössze 5 pontra kapaszkodott vissza, de a feltámadás túl késeinek bizonyult, a Lakers behúzta a meccset. A siker egyik kulcsa James Harden levédekezése volt, a szakállkirály eljutott ugyan 21 pontig, de csak 2/11-es mezőnymutatót hozott össze, termelése javát a büntetővonalról teljesítette. A Rockets legjobbja egyébként Westbrook (25) volt.

NBA, főcsoport-elődöntő, nyugat: Houston–LA Lakers 100:110 (1:3).