2024. április 24., szerda
SPORTHÍREK

Mahomesék győzelemmel kezdtek

NFL

34:20-as sikerrel rajtolt az amerikaifutball-liga (NFL) alapszakaszában a címvédő Kansas City. A Chiefs a Houstont látta vendégül, és a vendégek az első negyedben vezetést is szereztek, de a következő tizenöt perc alatt Patrick Mahomes két touchdownt passzolt (Kelce, Watkins), a nagyszünet után pedig Edwards futott egy hatpontost, miközben a Texans egyetlen pontot sem szerzett. Az utolsó negyedben a vendégek öt perc alatt két touchdownt is elértek, de nem tudták érdemben veszélyeztetni a Chiefs győzelmét.

NHL

Vezet a Tampa és a Dallas

Javában tartanak az amerikai profi jégkorongliga (NHL) főcsoportdöntői. Keleten a Tampa az első meccs elsöprő, 8:2-es sikere után másodszor is, ezúttal jóval kiegyenlítettebb találkozón 2:1-re verte az Islanderst, a New York-iak drámai pillanatban, 9 másodperccel a rendes játékidő vége előtt kapták be a második gólt. Nyugaton a Vegas kétszer is egalizált a Dallas ellen, de a hosszabbításban Radulov mindössze fél perc után döntött a Stars javára, amivel a Dallas ismét lépéselőnyre tett szert a sorozatban.

NHL, főcsoportdöntő, kelet: Tampa Bay–NY Islanders 2:1 (2:0). Nyugat: Dallas–Vegas 2:2, h. u. 3:2 (2:1).