Györe a negyeddöntőben

Györe László negyeddöntős lett a kitzbüheli 250-es tornán. A zentai teniszező tegnap két játszmában nyert a 19 éves olasz Jannik Sinner ellen, és ma az elődöntőért az argentin Diego Schwartzman és az osztrák Sebastian Ofner meccsének továbbjutójával találkozik. Györe csak a meccs hajrájában lazított egy kicsit, amikor az 5:1-es vezetést szépíteni engedte. A tegnapi győzelemmel Györe a naprakész lista 78. helyén áll. Dušan Lajović harmadik meccsét is elveszítette a tenisz újrarajtolása óta. A kettes számú szerbiai teniszezőt a kitzbüheli 2. fordulóban a selejtezőből érkezett és a ranglistán 118. német Yannick Hanfmann győzte le.

A US Open férfi egyesének alsó ágán érvényesült a papírforma, hisz a két legmagasabban rangsorolt, Dominic Thiem és Danyiil Medvegyev jutott az elődöntőbe, míg a felső ágon Pablo Carreno és Alexander Zverev jutott a négy közé.

A nőknél Naomi Oszaka és Jennifer Brady után Serena Williams és Viktorija Azarenka lett elődöntős.

US Open, negyeddöntő, férfiak: Medvegyev–Rubljov 7:6, 6:3, 7:6, Thiem–De Minaur 6:1, 6:2, 6:4. Negyeddöntő, nők: S. Williams–Pironkova 4:6, 6:3, 6:2, Azarenka–Mertens 6:1, 6:0.

KITZBÜHEL. – A férfitorna 1. fordulójában: F. López–Herbert 6:4, 6:3. 2. forduló: Györe–Sinner 6:4, 6:4, Hanfmann–Lajović 4:6, 6:3, 6:4, Marterer–Hurkacz 6:1, 6:4, Delbonis–Baszilasvili 7:5, 6:3.

ISZTAMBUL. – A női torna 1. fordulójában: Tig–Danilović 6:3, 7:5, Garcia–Büyükakçay 6:4, 0:6, 7:5. 2. forduló: Hercog–Paolini 7:5, 6:4, Kovinić–Van Uytvanck 6:3, 6:4.

AIX-EN-PROVENCE. – A challenger 2. fordulójában: Carballes–D. Petrović 7:5, 3:6, 2:2 – félbeszakadt.

TARVISIO. – A női ITF-torna 1. fodulójában: Deichmann–Bondár 6:3, 6:4.

ST. MALO. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Kostić–Partaud 5:7, 7:5, 5:0 – feladás.