A végén úszott el

A szerb elboldogult a Clippers védelmével, de ez most nem volt elég a sikerhez (Fotó: Beta/AP)

Becsületesen megszorongatta, de nem tudta legyűrni a Clipperst a Denver az NBA nyugati elődöntőjének harmadik meccsén. Nikola Jokićék szoros első negyed (32:33) után – főleg a szerb pontjainak köszönhetően – a második és a harmadik periódus során is vezettek két számjegyű előnnyel (57:45, 78:68), de a Clippersnél jól muzsikált a Paul GeorgeKawhi Leonard tengely, így fej fej melletti állással mehettek a hajrának a csapatok. A párharc egészen a zárónegyed 7. percéig nyílt volt (101:99), ám ezután a Clippers szűk négy perc alatt 12:2-es futást produkált (103:111), ami döntőnek bizonyult. A győztesnél George (32) és Leonard (23-14-6) emelkedett ki, a túloldalon Jokićnak (32-12-8) hiába volt remek napja, elsősorban Jamal Murray (14) pontjai hiányoztak mellőle, a kanadai a teljes második félidőben észrevehetetlen volt.

A keleti főcsoportban a Boston jutott meccslabdához, miután váratlanul egyoldalú ötödik találkozón legázolta a címvédő Torontót. A Celtics az első negyedben 14-gyel verte az ekkor még borzalmasan dobó Torontót (25:11), a nagyszünetben pedig már 27-tel ment (62:35). A Bostonnál Brown (27) volt a legjobb, és további öten dobtak legalább 12-t.

NBA, főcsoport-elődöntő, kelet: Toronto–Boston 89:111 (2:3). Nyugat: Denver–LA Clippers 107:113 (1:2).