Jöhet a hetedik meccs!

Donovan Mitchell és Jamal Murray, a Utah–Denver párharc két főszereplője (Fotó: Beta/AP)

Méltó befejezése lesz a Denver és a Utah késhegyre menő párharcának az NBA nyugati főcsoport- negyeddöntőjében. A Nuggets Jamal Murray újabb 50 pontos meccsével másodszor is életmentő győzelmet ért el, és a Jazz 3:1-es vezetése után most már egálra áll a csata, vagyis mindenről a hetedik találkozó dönt majd. Nikola Jokić hozta saját standardját, Murray mögött a második legjobb denveriként 22 pontot és 9 gólpasszt jegyzett.

Véget ért Luka Dončić és a Dallas szezonja, a Clippers a széria hatodik mérkőzésén viszonylag simán nyert, amivel 4:2-re hozta le a sorozatot. Az orlandói buborékban folyamatosan parádézó szlovén 38-9-9-cel búcsúzott az idénytől. A keleti főcsoportban már az egyik elődöntő is kezdetét vette, a Boston a SmartTatum (21-21) páros vezetésével az első összecsapáson simán verte a címvédő Torontót.

NBA, főcsoport-negyeddöntő, nyugat: Dallas–LA Clippers 97:111 (a sorozatot a Clippers nyerte 4:2-re), Utah–Denver 107:119 (3:3). Elődöntő, kelet: Toronto–Boston 94:112 (0:1).