2024. április 24., szerda

Novak a 35. ezressel hangolt a Grand Slamre

A hosszú versenyszünet semmit sem változtatott, Novak Đoković továbbra is veretlen a 2020-as esztendőben. A világelső szerb a New Yorkban lejátszott cincinnati torna után az idén már 23:0-s mérleggel rendelkezik, és ma kezdi meg a US Openen a vadászatot a 18. Grand Slam-trófeára is.

Novak Đoković a járványszünet utáni első serleggel (Fotó: Beta/AP)

Novak szombaton idei harmadik, a Cincinnati 1000-esen második, összesen 80. ATP-serlegét nyerte, és a 35.-et az 1000-es rangú mestertornákon, amivel két csúcsot ért el. Ő az egyetlen teniszező, aki a mind a kilenc 1000-es mestertornát legalább kétszer megnyerte, a 35. trófeával pedig az öröklista élén beérte Rafael Nadalt. Az sem mellékes, hogy Novak 640 új ranglistapontot nyert, így Nadallal szembeni előnyét 1010 pontra növelte.

Az 1000-es torna zárószakasza kimondottan nehéz volt a szerb világelső számára. Előbb a spanyol Roberto Bautista, majd a döntőben a pénteken Cicipasz ellen győztes Miloš Raonić is egyformán három játszmára kényszerítette, ráadásul Novak nyakizom- és gyomorproblémákkal is küzdött. Bautista az első, Novak a második játszmában adta le az első előnyt, a harmadikban újra Bautista breakelt elsőnek, de Novak 5:2-re fordított, és a meccsért is adogatott. Nem járt sikerrel, sőt 5:6-nál Bautista szervált a döntőért. Đoković menekült a vereségtől, majd a rövidítésben egyetlen pontot sem engedélyezett. Raonić szombaton könnyedén nyerte meg az első játszmát, a másodikban Novak feljavult, és egy breakkel egyenlített, majd a harmadikban a kanadai vezetett 2:0-ra. Đoković innen is fordított, és a járvány miatti kényszerszünet utáni első férfi tornagyőztes lett.

A nőknél kisebb meglepetésre a fehérorosz Viktorija Azarenka nyerte el a serleget. A 21. tornagyőzelemhez ki sem kellett állnia a döntőre, hisz Naomi Oszaka lábsérülés miatt feladta a meccset.

Đoković valamivel több, mint két teljes nap pihenőt kapott, és az éjjel 1 óra tájt kezd a bosnyák Džumhurral. A US Open első napján 17 órakor Lajović a fehérorosz Geraszimovval, 22 óra tájt Balázs Attila a kazah Kukuskinnal, 22.30 és 23 óra között pedig Krajinović a svéd M. Ymerrel találkozik. Kedden rajtol Györe (O’Connell), Kecmanović (Mager), Fucsovics (Dellien), Babos (Keys) és N. Stojanović (Kalinszkaja).

NEW YORK. – Az 1000-es mestertorna elődöntőjében, férfiak: Đoković–Bautista 4:6, 6:4, 7:6, Raonić–Cicipasz 7:6, 6:3. Döntő: Đoković–Raonić 1:6, 6:3, 6:4. Nők, elődöntő: Oszaka–Mertens 6:2, 7:6, Azarenka–Konta 4:6, 6:4, 6:1. Döntő: Azarenka–Oszaka – küzdelem nélkül.

PRÁGA. – A 125-ös női torna 1. fordulójában: Danilović–Zacarias 6:3, 6:1, Gálfi–Ponchet 6:0, 6:2, Jorović–Bošković 6:1, 7:5, Jani–U. Radwańska 6:1, 6:1, Niculescu–Udvardy 7:6, 7:6.